Pozor, již přicházejí! Severovýchod USA brzy zaplaví miliardy cikád

Larvy severoamerických cikád žijí dlouhé roky pod zemí. Po určité době hromadně dospívají a pak přichází invaze. Stane se tak i letos

20.04.2016 - Stanislav MihulkaSeveroamerickým cikádám rodu Magicicada se říká periodické. Žijí vždy 13 nebo 17 let, přičemž naprostou většinu svého života stráví jako larvy v zemi. Když dospějí, vylezou ven a po dobu 4 až 6 týdnů se jako dospělci snaží rozmnožit.

Právě tato vývojová etapa jejich života nastává letos. Jakmile se dostatečně oteplí, ve státech na severovýchodě USA - v Ohiu, New Yorku, Pensylvánii, Marylandu nebo Virginii vylezou ze země miliardy cikád. Jde o larvy, které se vylíhly v roce 1999. Odborníci očekávají, že na některých místech jich bude kolem 2 milionů na jednom hektaru.

Místní obyvatelé se už na cikády chystají a připravují celou řadu speciálních akcí, oslavy i upomínkové předměty. Zajímavý přírodní úkaz si totiž tradičně nenechá ujít množství turistů. Všichni ale také počítají s tím, že to bude velice hlučná záležitost. Miliony cikád zkrátka nelze přeslechnout.

  • Zdroj textu

    Discovery News

  • Zdroj fotografií

    Marg0marg, ML Frank/GraphicsCount.com / Wikimedia Commons


Další články v sekci