Reklama


Revoluce v antikoncepci? Německý truhlář vymyslel přepínač pro spermie

07.01.2016 - Martin Reichman

Německý truhlář vymyslel přepínač, který brání ejakulaci. Svůj vynález si nechal patentovat a sám si jej nechal i implantovat

Reklama

Německý truhlář Clemens Bimek přišel s nápadem, jak jednoduše vyřešit problém mužské antikoncepce. Navrhl přepínač, který po implantování do chámovodu dokáže přerušit tok spermií a brání tak ejakulaci. Dvojice přepínacích ventilů se poté ovládá stiskem přes kůži šourku.

Clemens ale nezůstal jen u teoretického návrhu. Přestože mu jeho nápad lékaři rozmlouvali, nechal si přepínač implantovat. Urolog Hartwig Bauer, který operaci prováděl, považuje Bimkovo řešení za elegantnější, než jaké představuje například vasektomie - tedy přerušení chámovodů za účelem trvalé sterilizace.

Ne všichni lékaři jsou ale stejně optimističtí. Wolfgang Bühmann, mluvčí sdružující německé urology varuje, že implantát může na chámovodu způsobit zjizvení a tím jej zneprůchodnit. Ventil se také podle Bühmanna může ucpat.

Clemens Bimek si ale svůj vynález pochvaluje a stejnou možnost chce dopřát ještě letos dalším 25 mužům, kteří si budou chtít jeho převratný antikoncepční ventil vyzkoušet.

Jak antikoncepční ventil funguje

  • Zdroj textu: Der Spiegel, The Telegraph
  • Zdroj fotografií: Bimek SLV

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Za knihu Justina čili Prokletí ctnosti byl Markýz de Sade uvězněn. Nakonec ho však po intervenci rodiny umístili v ústavu pro choromyslné.

Historie
Revue

Schopnost černých děr vysávat materiál z okolí se obvykle přeceňuje

Vesmír

V národním parku Yellowstone jsou zemětřesení na denním pořádku.

Věda

Američtí vojáci v Somálsku během operace Restore Hope, 1992

 

Válka

Není to hezké, není to chutné a není to příjemné. Ale funguje to. Většina narkomanů se zde vyléčí.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907