Reklama


Šikovný robot SpotMini otevírá dveře sobě i svým společníkům

15.02.2018 - Stanislav Mihulka

Čtyřnohý robot s mechanickou paží si sám otevře dveře a projde jimi

Reklama

Výrobci čtyřnohých robotů Boston Dynamics se již proslavili po celém světě. V roce 2016 představili první verzi svého šikovného čtyřnohého robota velikosti psa, kterému říkají SpotMini.

Od té doby odborníci Boston Dynamics robota SpotMini neustále vylepšují. Výsledky jejich snažení ukazuje nové, tak trochu strašidelné video, které Boston Dynamics v těchto dnech zveřejnili.

TIP: Štíhlý a elegantní: Boston Dynamics představili nového robota SpotMini

Na videu je vidět jeden SpotMini, který dorazí ke dveřím a nemůže dál. Zavolá si druhého SpotMini, který je vybavený mechanickou paží. Ten s pomocí mechanické paže zručně otevře dveře, podrží je prvnímu SpotMini, a pak dveřmi projde i sám.

  • Zdroj textu: Boston Dynamics
  • Zdroj fotografií: Boston Dynamics

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Markéta I. zvaná Norská panna (1283 až 1290), jež byla z matčiny strany vnučkou skotského krále, zemřela ve svých sedmi letech a její smrt způsobila ve Skotsku spory o následnictví a několik válek.

Historie

Na adresu Guida Grolleho bylo za uplynulé dva týdny odesláno kolem stovky pizz od různých podniků, které dělají rozvážky.

Revue

Mennonitský řád z americké Iowy zakazuje všem svým farmářům používat gumová kola. Mennonité z Kanady tak přísní nejsou a pneumatiky běžně používají.

Zajímavosti

Společnost Virgin Hyperloop One plánuje zavést hyperloop v Indii.

Věda

Při letmém spatření okapi byli první Evropané vzezřením a velikostí zvířete překvapeni. Fantazie pak zvířeti přisuzovala i mnohé rysy, které měly se skutečností pramálo společného

Příroda

Taínové odnesli příchod Evropanů mezi prvními.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907