Reklama


Snídaně šampionů: Vaječní belgičtí rytíři usmažili čtyřmetrovou omeletu

10.09.2017 - Vilém Koubek

Zatímco Evropou obchází strach z kontaminovaných vajec, v Belgii se mu odhodlaně postavili a usmažili čtyřmetrovou omeletu

V belgickém městě Malmedy sídlí organizace The World Fraternity of Knights of the Giant Omelette (volně přeloženo „světové bratrství rytířů obrovské omelety“) a již od roku 1973 se tam pravidelně koná slavnostní příprava zmíněného obřího pokrmu.

Zatímco tak v patnácti zemích Evropské unie (mimo Česko) musejí obchodní řetězce stahovat z pultů vejce kontaminovaná insekticidem fipronilem, rytíři jmenovaného bratrství jsou si prý jisti, že jejich omeleta je zcela nezávadná. Letos na její přípravu padlo deset tisíc vajec a smažila se ve čtyřmetrové pánvi na otevřeném ohni. Poté ji kuchaři naporcovali a rozdali přihlížejícím. 

  • Zdroj textu: 100+1 zahraniční zajímavost
  • Zdroj fotografií: Profimedia

ReklamaReklama

Aktuální články

Izraelský památník holocaustu Jad Vašem udělil mnoha hrdinům, kteří za války Židům pomáhali, ocenění „Spravedlivý mezi národy“ .

Zajímavosti

Digitální pilulky vzbuzují naděje i obavy

Věda

Ferrotypie (též tintype nebo fotografie na plechových deskách) zachycující pistolníka Billyho the Kida (druhý zleva) a šerifa Pata Garretta (uprostřed). Podle odborníků byl snímek pořízen mezi roky 1875 a 1880.

Revue

<p>Pro mladé zajíce se širá pole stala smrtící pastí</p>

Příroda

Kabourek přivedl obě sestry Cihlovy v krátkém čase do jiného stavu

Historie

Zárodky černých děr se uvnitř galaxií začaly formovat brzy po vzniku hvězdných ostrovů

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907