Těhotná žena zachránila manžela před žralokem

Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys. Žena bez zaváhání skočila do vody a krvácejícího muže dostala do bezpečí.

26.09.2020 - Zuzana RychláSotva třicetiletý Andrew Charles Eddy vstoupil do vody u korálového útesu Sombrero Reef, kousl jej žralok. Jeho manželka Margot Dukesová-Eddyová zahlédla žraločí hřbetní ploutev a krev tekoucí z manžela do moře. Nezaváhala a skočila do vody. Jakmile odtáhla muže do bezpečí, jiný člen rodiny zavolal na tísňovou linku. Zraněný byl letecky přepraven do Miami, kde mu lékaři ošetřili vážně zraněné rameno. Podle záchranáře Ryana Johnsona byl pacient při příletu v kritickém stavu.

TIP: Australan zachránil manželku před žralokem pěstí

Manželé Eddyovi z amerického státu Georgia byli na Floridě na dovolené spolu s příbuznými a společně se plavili na soukromé lodi. Několik lidí z jejich skupiny se už potápělo se šnorchlem, když Eddy skočil do vody, aby se se k nim přidal. Útočící žralok podle očitých svědků měřil 2,5 až tři metry. Mohlo jít o žraloka bělavého, který byl v této oblasti ten den spatřen již dříve.

Florida vykazuje nejvíce žraločích útoků na světě, loni jich zde bylo hlášeno 21. Globálně jsou však útoky žraloků na lidi velmi vzácné.


Další články v sekci