Reklama

Reklama

automobil

Křivolaká evoluce „espézetek“
Bez poznávací značky je vozidlo pouhým modelem ve výkladní skříni autosalonu nebo exponátem v muzeu. Teprve po udělení registrace v podobě plechové tabulky dostává svolení k jízdě po silnicích.
Henry Martin Ford
Henry Martin Ford (1863 – 1947)

Ruční vyrobení vozu zabralo dělníkům 12,5 hodin práce; Ford to se svou montážní linkou dokázal srazit na 1 hodinu a 33 minut.

„Postavím auto pro masy. Bude dost velké pro rodinu, ale také dost malé na to, aby s ním mohl jezdit i jeden člověk,” promlouvá k Američanům štíhlý muž s ostře řezaným obličejem. Takřka všichni ho považovali za blázna
Leon CUPRA
Nový SEAT Leon CUPRA

Dvoulitrový čtyřválec dokáže na pokyn vaší pravé nohy mobilizovat rovných 300 plnokrevníků.

Stačí jeden pohled a nový SEAT Leon si vás získá svou podmanivou elegancí i sportovním duchem, který pramení z jeho nespoutaného jižanského temperamentu
Opel 10/12 PS
Opel 10/12 PS

V roce 1902 uvedl Opel na automobilový trh své první vozidlo – model Opel 10/12 PS. Jistou dobu se jednalo o nejprodávanější značku automobilů na německém trhu.

Historie automobilky Opel se začala psát v roce 1862, kdy se Adam Opel zakladatel firmy, rozhodl založit podnik zabývající se výrobou šicích strojů a jízdních kol.
Chytrá optimalizace
Chytrá optimalizace

Přestože kurýři nevolí vždy nejkratší trasu, optimalizace tras přináší úsporu paliva. Vlevo odbočují jen v 10 % případů.

Chcete ušetřit náklady za benzín? Vyzkoušejte jednoduchý trik kurýrů UPS – nikdy neodbočujte vlevo
19. srpen se dost možná zapíše do historie. V kalifornské aukční síni Sotheby’s bude v tento den k mání superbourák Alfa Romeo 8C 2900B z roku 1939
Tato podivná figurína zrůdného muže byla vytvořena, aby ukázala, jaký tvar těla by nám dopřál největší bezpečí v případě autonehody. Figurínu pojmenovanou Graham vytvořila Australanka Patricie Piccinini v rámci kampaně bezpečnosti na silnicích.
Tesla Model S vs. Porsche Panamera X
Elegantní sportovní vozy vyšší třídy dnes již musejí pohlížet na budoucnost, a automobilky se tak předhánějí, který z jejich modelů bude „zelenější“.
Realita Pekingu
Přeplněnost silnic v Pekingu dosáhla takové úrovně, že právo k nákupu nového vozu je nutné vyhrát v loterii
Dvojice elektromobilů Tesla Model 3 v různé barvě
Společnost Tesla Motors představila nejočekávanější elektromobil roku! Víme jak bude vypadat i kolik bude stát

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - automobil