Reklama

Reklama

cestování

Postapokalyptický Norilsk
Postapokalyptický Norilsk

Norilsk spojuje s několika okolními městy a především s přístavem Dudinka na Jeniseji železnice. Není však napojena na celostátní síť.

Opuštěné scenérie zaváté sněhem, toxický dým stoupající k oblakům, z nichž občas padají šedé vločky, neutichající vítr.
Musée d’Orsay
Musée d’Orsay

Proslulé Musée d’Orsay se nachází v budově někdejšího nádraží, otevřeného v roce 1900 při příležitosti Světové výstavy.

Od Louvru až k Eiffelově věži, od proslulého náměstí Place de la Concorde až ke katedrále Notre Dame či kapli Sainte Chapelle: Nejvýznamnější památky francouzské metropole – a spolu s nimi i celkový architektonický ráz města – se zrodily v těsné blíz
Blecha písečná
Blecha písečná

Blíží se čas prázdnin a letních dovolených. Pokud se chystáte vyrazit do exotičtějších krajů, dejte pozor, abyste si vedle nevšedních zážitků, nepřivezli i nějaký nečekaný suvenýr.
Evropa na (ne)bezpečné cestě
Evropa na (ne)bezpečné cestě

Obavy z letadel jsou zcela zbytečné, smrt číhá především na silnici

Mnozí z nás trpí až panickým strachem z létání, zatímco do auta denně usedáme bez váhání. Statistiky však mluví jasně: Obavy z letadel jsou zcela zbytečné, zatímco smrt číhá právě na silnici

Dubaj - moderní metropole celosvětového významu

Průzračné moře, pláže pokryté jemným, bílým pískem a perfektní služby luxusních hotelů z nabídky CK Blue Style, vám zaručeně zajistí pohádkovou dovolenou. Emiráty však nabízejí mnohem více.
Katedrála Zvěstování
Katedrála Zvěstování

Kořeny katedrály Zvěstování, jež vznikla ve stylu sibiřského baroka, sahají až do 17. století. Na založení města upomíná i socha Jakova Pochabova na nábřeží Angary.

Ruský, nebo spíš sibiřský Irkutsk nepatří mezi nejznámější města světa. Jakmile se však jednou ocitnete v tamních ulicích, okamžitě podlehnete jeho kouzlu.
Bering Glacier
Bering Glacier

Masivní ledovec Bering Glacier nemá konkurenci v celé severní Americe – svou základnou by pojal dvě Lucemburska.

Aljašku koupili Američané jako neprobádané a takřka neobydlené území. Postupem času však odkryli její úžasné nerostné bohatství a ze zatracovaného regionu se stal plnohodnotný stát USA
Salar de Uyuni nebo také Salar de Tunupa je největší solná pláň na světě. Má rozlohu 10 582 kilometrů čtverečních a je tedy jen o málo menší než Středočeský kraj.
Potála
Potála

Potála i místní chrámy praskají ve švech pod náporem turistů. Poutníci si však stěžují na malý respekt k tradicím.

Tibet zaplavují čínští turisté a s nimi přichází obrovský kapitál. Buddhističtí věřící si však stěžují, že se ze svatých míst stává pouťová atrakce, zatímco historické budovy nenávratně mizejí, aby uvolnily prostor hotelům.

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - cestování