Reklama

Reklama

Evropa

La Cesta
Pevnost La Cesta

La Cesta je jednou ze tří pevností, jež vyrostly na hoře Monte Titano. Byla vybudována ve 13. století na pozůstatcích starého římského opevnění.

San Marino se řadí mezi vůbec nejmenší státy na planetě, ale zároveň se tam odehrála jedna z důležitých kapitol boje o demokracii. Země, v jejímž čele stanulo víc žen než kdekoliv jinde na světě, patří k nejbohatším regionům Evropy a tuto pozici si hodlá udržet
Křivolaká evoluce „espézetek“
Bez poznávací značky je vozidlo pouhým modelem ve výkladní skříni autosalonu nebo exponátem v muzeu. Teprve po udělení registrace v podobě plechové tabulky dostává svolení k jízdě po silnicích.
Uprchlíci z Afghánistánu
Uprchlíci z Afghánistánu

Hamed Karmi a jeho žena Farishta Morahami uprchli z vesnice nedaleko Kábulu. Za cestu do Evropy zaplatili převaděčům 8 tisíc dolarů.

Nizozemské věznice, uzavřené v důsledku dlouhodobě klesající kriminality v zemi, se znovu otevřou. Poslouží jako dočasný domov pro uprchlíky
Alpha Dia
Manekýn Alpha Dia

Manekýn Alpha Dia, který se objevil v českém reklamním letáku obchodního řetězce Lidl, vyvolal v Česku vlnu rasistických komentářů.

Studie Harvardovy univerzity ukazuje, že Česko patří mezi nejrasističtější země Evropy
Po tři století terorizovali Vikingové Evropu: Pálili kláštery, rabovali města, odváželi otroky. Tito „zplozenci pekel“ však měli ještě jednu, přívětivější tvář, kterou ovšem ukazovali málokomu – tvář obchodníků a správců.

V roce 2013 bylo v Evropě zavřeno 294 výroben pervitinu – a 261 z nich se nacházelo v České republice. Za závislost na drogách zaplatilo v roce 2014 na celé planetě životem 207 400 lidí.

Bojovat proti drogám můžeme jedině tak, že si budeme udržovat přehled nejen o jejich trhu, ale také o uživatelích. Nadnárodní organizace proto monitorují „životy“ ilegálních substancí a upozorňují na případné problémy.
Tallinn
Tallinn

Tallinn je hlavním městem země a zároveň významným přístavem Baltského moře.

Estonsko se po opětovném získání samostatnosti stalo jedním z ekonomicky nejúspěšnějších nových členů Evropské unie. Přesto hledí do budoucna s obavami a kvůli expanzivní politice Ruska se usilovně připravuje na partyzánskou válku
Starý kontinent zahrnuje území nejmenšího i největšího státu na světě, samostatných evropských zemí je dnes na pět desítek a další bojují o mezinárodní uznání. Jak by se změnila mapa Evropy, kdyby všechna separatistická hnutí uspěla?
Mostar a starý most
Mostar a starý most

Pohled na historické město Mostar a starý most – jeden ze symbolů válečného konfliktu, který byl během války zničen a později opět vystavěn

Daytonská dohoda udělala v roce 1995 tečku za největší válkou v moderních dějinách Evropy. Ukončila konflikt v Bosně a Hercegovině, ale zanechala zemi etnicky i politicky rozdělenou. A s nefunkčním uspořádáním zápasí stát dodnes
Hyperloop
Kde by mohl vzniknout projekt Hyperloop

V aktuálně zveřejněném užším seznamu míst, kde by mohl Hyperloop vzniknout, Česko nefiguruje. Podobně dopadlo i Slovensko, Maďarsko a Rakousko.

Uvažovaná výstavba rychlodráhy Hyperloop, která měla spojit města ve střední Evropě, se patrně neuskuteční. Praha, Brno i Bratislava v užším výběru chybí

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - Evropa