Reklama

Reklama

fotografie

Camilo Diaz, Kolumbie (vítěz kategorie Pohyb)

Fotografická soutěž Sony World Photographic Awards má dlouhou tradici a letošního jubilejního 10. ročníku ročníku se zúčastnily tisíce profesionálních i amatérských fotografů. Prohlédněte si desítku letošních vítězů
Krása, to nejsou jen pestrobarevné přírodní scenérie a kýčovité západy slunce. Anglický termín „urban exploration“ – doslova „objevování města“, zkráceně „urbex“ – popisuje zálibu ve rzi, rozkladu a historii oprýskaných zdí.
Legendární ruské jezero Bajkal není jen nejhlubším jezerem na Zemi, jeho podvodní svět představuje i výlet mimo čas a prostor.
Liverpool
Liverpool kolem roku 1950 a dnes

Tramvaj na nedatovaném snímku v centru Liverpoolu.

Jak se změnila tvář Liverpoolu od časů panování královny Viktorie. Odpověď nabízí originální projekt pětačtyřicetiletého fotografa Keitha Jonese. Jeho obrazy kombinují staré pohlednice s aktuálními snímky.
Vítězné embryo
Oscar Ruiz: Vítězné embryo

První místo získal doktor Oscar Ruiz za fotografii čtyřdenního embrya dánia pruhovaného – sladkovodní ryby, jíž se přezdívá „zebřička“. 

Ceny 42. ročníku fotografické soutěže Nikon Small World jsou rozdány. Z více než dvou tisíc snímků vybrala odborná porota dvacítku nejlepších a my vám představujeme favority stoplusjedničky
Morgan
Milovat staré věci a přitom si užívat moderní technologie se zdá jako prolínání dvou neslučitelných tužeb. Opak je však pravdou – oba světy lze elegantně propojit pomocí špičkových technických „hraček“, které se inspirují stylem 20. a 30.
Protesty proti návštěvě Čínského prezidenta
Vítěz kategorie - Fotografie roku

Potyčka příznivců čínského prezidenta a zastánců lidských práv, ke které docházelo během celé návštěvy v ČR. (Autor: Michal Šula)

V Brožíkově síni Staroměstské radnice byly vyhlášeny vítězné snímky a videa 22. ročníku soutěže Czech Press Photo. Fotografií roku se stal snímek Michala Šuly – Protesty proti návštěvě Čínského prezidenta.
MANSUDAE GRAND MONUMENT
Severní Koreu si většina lidí spojuje se všeobecnou bídou, ostře kontrastující s okázalými komunistickými stavbami.
Rozedranec proužkovaný
Vypadají jako by vypadly z hororu – děsivé příšerky z hlubin moří. V jejich domovském světě pod hladinou je zachytil 29letý kanadský právník a vášnivý fotograf Stephen Holinski.
Jason Hawkes je v oboru letecké fotografie skutečným pojmem. Snímky z ptačí perspektivy pořizuje již více než 20 let. Nejčastějším objektem jeho zájmu je jeho domovský Londýn.

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - fotografie