Reklama

Reklama

fotografie

Krása, to nejsou jen pestrobarevné přírodní scenérie a kýčovité západy slunce. Anglický termín „urban exploration“ – doslova „objevování města“, zkráceně „urbex“ – popisuje zálibu ve rzi, rozkladu a historii oprýskaných zdí.
Legendární ruské jezero Bajkal není jen nejhlubším jezerem na Zemi, jeho podvodní svět představuje i výlet mimo čas a prostor.
Liverpool
Liverpool kolem roku 1950 a dnes

Tramvaj na nedatovaném snímku v centru Liverpoolu.

Jak se změnila tvář Liverpoolu od časů panování královny Viktorie. Odpověď nabízí originální projekt pětačtyřicetiletého fotografa Keitha Jonese. Jeho obrazy kombinují staré pohlednice s aktuálními snímky.
Vítězné embryo
Oscar Ruiz: Vítězné embryo

První místo získal doktor Oscar Ruiz za fotografii čtyřdenního embrya dánia pruhovaného – sladkovodní ryby, jíž se přezdívá „zebřička“. 

Ceny 42. ročníku fotografické soutěže Nikon Small World jsou rozdány. Z více než dvou tisíc snímků vybrala odborná porota dvacítku nejlepších a my vám představujeme favority stoplusjedničky
Morgan
Milovat staré věci a přitom si užívat moderní technologie se zdá jako prolínání dvou neslučitelných tužeb. Opak je však pravdou – oba světy lze elegantně propojit pomocí špičkových technických „hraček“, které se inspirují stylem 20. a 30.
Protesty proti návštěvě Čínského prezidenta
Vítěz kategorie - Fotografie roku

Potyčka příznivců čínského prezidenta a zastánců lidských práv, ke které docházelo během celé návštěvy v ČR. (Autor: Michal Šula)

V Brožíkově síni Staroměstské radnice byly vyhlášeny vítězné snímky a videa 22. ročníku soutěže Czech Press Photo. Fotografií roku se stal snímek Michala Šuly – Protesty proti návštěvě Čínského prezidenta.
MANSUDAE GRAND MONUMENT
Severní Koreu si většina lidí spojuje se všeobecnou bídou, ostře kontrastující s okázalými komunistickými stavbami.
Rozedranec proužkovaný
Vypadají jako by vypadly z hororu – děsivé příšerky z hlubin moří. V jejich domovském světě pod hladinou je zachytil 29letý kanadský právník a vášnivý fotograf Stephen Holinski.
Jason Hawkes je v oboru letecké fotografie skutečným pojmem. Snímky z ptačí perspektivy pořizuje již více než 20 let. Nejčastějším objektem jeho zájmu je jeho domovský Londýn.
Tim Laman, USA
Tim Laman, USA

Celkový vítěz soutěže Wildlife Photographer of the Year 2016.

Fotografická soutěž The Wildlife Photographer of the Year je jednou z nejprestižnějších a nejdéle probíhajících soutěží pro fotografy přírody z celého světa

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - fotografie