Reklama

Reklama

hudba

Americká beatlemánie
Americká beatlemánie

V Americe čekali Beatles tvrdou dřinu trvající mnoho let. Místo toho vpadli doprostřed šílenství – Spojené státy zachvátila beatlemánie.

Beatles byli doma slavní, o tom není pochyb. Dokud ale nedorazili do Spojených států, nemohlo být o skutečné popularitě ani řeči. Opravdová nesmrtelnost se totiž rodí právě za oceánem a věděli to i Brouci. Chtěli úspěch, věřili si.
Woodstock 1969
Woodstock 1969

Festival ovládne déšť a  všudypřítomné bahno. Na atmosféře to ale neubírá. Mezi fanoušky kolují jointy, LSD i  heroin.

Měl to být docela normální koncert. Ve svých snech doufali, že by na něj mohlo přijet i  devadesát tisíc lidí. Na louky mléčné farmy nedaleko amerického Bethelu se ale sjede přes půl milionu lidí!
Česká gramofonová velmoc
Česká gramofonová velmoc

Gramodesky dnes zažívají renesanci. S oblibou na ně nahrává stále víc světoznámých kapel.

Popularita legendárních a málem zapomenutých gramofonových desek dnes raketově stoupá – a Česko v nich patří mezi velmoci
Sting si vystačí s výběrem oblíbených čajů, prioritou je pro něj koncert. Na Metronomu zahraje hodinu a půl. Do Prahy míří stovky hudebníků a tisíce diváků, aby si užili největší hudební víkend v metropoli.
Symbol dokonalosti
Symbol dokonalosti

Při výrobě nástroje je rozhodující každý milimetr. Jedny housle ale trvá vyrobit zhruba dva měsíce.

Když se řekne stradivárky, asi hned každý ví, že jde o nejdražší housle světa. Jejich tajemství spočívá třeba v unikátním laku. Nejdůležitější je ale samozřejmě dřevo, které dodnes pochází ze stejného lesa
Jaké skladby vévodily hitparádám před třemi tisíciletími? Odpověď nabízí hudební zápis z doby 1 400 let před Kristem
Embedded thumbnail for Trio hudebníků zahrálo středověké skladby staré téměř 1 500 let

V cambridgeské kapli zazněly písně, jež napsal roku 523 křesťanský teolog a myslitel Anicius Manlius Severinus Boëthius.

Johann Sebastian Bach
Nad dílem Johanna Sebastiana Bacha se dodnes vznáší řada otazníků: Znal skutečně „nadpřirozenou řeč čísel“, jež mu umožnila předpovědět datum vlastní smrti? Proč upadla jeho práce téměř na sto let v zapomnění?
90 tisíc podezřelých
Leicesterská policie poprvé použila v akci software na rozpoznávání obličejů. Během rockového festivalu naskenovala tváře 90 tisíc návštěvníků a výsledky porovnávala s databází Europolu

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - hudba