Tržnice v anglickém Chesteru musela být evakuována kvůli výparům z chilli

Štiplavé výpary, linoucí se tržnicí v anglickém Chesteru, si vyžádaly výjezd několika hasičských jednotek

28.01.2024 - Martin ReichmanTržnice v Chesteru byla v sobotu evakuována kvůli výparům způsobených stánkařem, který vařil velké množství chilli papriček. Podle chesterských hasičů a záchranářů se výpary z vaření velkého množství chilli oleje se dostaly do ventilačního systému tržiště.

Na Hunter Street, kde se Chester Market nachází, zasahovalo v sobotu pět hasičských vozů. Kolem tržnice byl z preventivních důvodů vytvořen perimetr, aby záchranné složky mohly nerušeně zkontrolovat prostor obchodní pasáže. Čtyři hasiči v dýchacích přístrojích důkladně prohledali prostory, na žádné známky požáru ani kouře ale nenarazili.

Chester Market je oblíbeným místem nákupů, podobá se slavnému londýnskému Borough Marketu – jedné z největších a nejstarších potravinářských tržnic v zemi. Místní stánkaři zde nabízejí potraviny a další zboží lokální i zahraniční produkce. Od roku 2022 funguje Chester Market v nových prostorách a od té doby jde o již druhý případ, kdy musel být dočasně uzavřen - v březnu loňského roku byl uzavřen na dva týdny poté, co zde výbuch plynu vážně zranil tři lidi.


Další články v sekci