Ve věku 94 let zemřel nejšpinavější muž světa: Vodě se vyhýbal téměř 70 let

Ve věku 94 let zemřel Amou Haji, kterého média označují jako „nejšpinavějšího muže na světě“. Vodě se tento Íránec vyhýbal téměř 70 let

26.10.2022 - Martin ReichmanZemřel „nejšpinavější muž na světě“: 94letý Íránec Amou Hadži se podle svých slov nekoupal od roku 1954. Za jeho odmítáním hygieny byla obava z nemocí. Paradoxně ho před několika měsíci místní donutili k návštěvě lázní. 

Před několika měsíci přitom Hajima navštívil tým lékařů z teheránské nemocnice, které zajímal jeho zdravotní stav. Muž absolvoval sérii testů, které zahrnovaly vyšetření na hepatitidu, AIDS a zjištění přítomnosti nejrůznějších bakterií a parazitů. Ukázalo se, že kromě trichinelózy (parazitického onemocnění způsobeného hlísticemi) se těší překvapivě dobrému zdraví. I toto zjištěné onemocnění u něj podle lékařů ale probíhalo bezpříznakově.

TIP: Dvanáct let se nesprchuje: Před zápachem ho chrání hodné bakterie

Hajim žil mnoho let na skládce v íránské provincii Fárs, kde platil za svého druhu místní celebritu – jeho příběh obletěl svět již v roce 2014 a od té doby na svém životním stylu nezměnil vůbec nic. Živil se tím, co našel mezi odpadky a nepohrdnul ani mršinami, které sbíral u silnice. Žízeň hasil výhradně dešťovou vodou z louží, jinak se ale vodě vyhýbal jako čert kříži – podle svých slov se nemyl již 68 let.


Další články v sekci