Reklama


Veletrh vědy: Největší lákadla třetího ročníku

31.05.2017 - Komerční prezentace

Veletrh vědy je již za dveřmi! Třetí ročník této největší populárně naučné akce v ČR se letos uskuteční od 8. do 10. června na pražském výstavišti PVA EXPO v Letňanech a odhalí to nejzajímavější, co může v současné době česká věda nabídnout.

Veletrh vědy přinese během tří dnů novinky a zajímavosti od více než 80 vystavovatelů. Co vědecká pracoviště, science centra, školy i firmy chystají a na veletrhu rozhodně nezmeškat? Návštěvníci si budou moci vyrobit vlastní zemětřesení, popovídat si tváří v tvář s umělou inteligencí a potkat se prostřednictvím bohaté čítárny s dávno zapomenutými i nejčerstvějšími komiksy. Čeká je test vlastního prostorového myšlení, výlet do vesmíru v multimediální show s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu AV ČR a hercem Pavlem Liškou, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci či Klamárium plné optických klamů.

Mimo prezentací vystavovatelů chystá Veletrh vědy také panelové diskuze s předními odborníky české vědy moderované Václavem Moravcem či MayDay Career day, který bude vysokoškolské studenty a absolventy vědecko-technických oborů informovat o možnosti pracovního uplatnění nejen v oblasti vědy. Novinkou bude zóna pro pedagogy, která zájemcům z řad učitelů nabídne zajímavé přednášky, workshopy, diskuze s kolegy a další příležitosti k rozvoji.

Na Veletrhu vědy najde zábavu každý, koho baví objevovat nejnovější technické novinky, poznávat zákonitosti fungování přírody i lidské společnosti, kdo hledá svou vysokou školu či uplatnění jako absolvent nebo by chtěl podebatovat se špičkovými odborníky o jejich každodenní práci. Na své si přijdou i ti nejmenší v koutku Veselé vědy. Více o programu na www.veletrhvedy.cz, vstup na akci je zdarma.

  • Zdroj textu: Komerční prezentace
  • Zdroj fotografií: Komerční prezentace, AV ČR

ReklamaReklama

Aktuální články

Věda

Štíhlý blonďák s modrýma očima okouzloval okolí svým zjevem, vybraným chováním a konverzační duchaplností

Historie

Veliké černé díry jsou jako kočky. Buď spí, nebo pojídají dobroty v okolí

Vesmír

Na potřeby tří lidí v České republice padne ročně jeden statný smrk.

Zajímavosti
Revue

Jezírko u pramene Farské kyselky

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907