Za svobodné bradavky! Americká umělkyně bojuje proti dvojímu metru nahoty

Kvůli odvěké sexualizaci ženských ňader hledí občas současná společnost na odhalené příslušnice něžného pohlaví skrz prsty. Jistá kalifornská umělkyně však vyzrála na zákaz zveřejňovat na sociálních sítích fotografie zachycující ženské bradavky
Sociální sítě „hambaté“ fotky cenzurují nebo přímo odstraňují, a proto si dámy našly zlepšovák – zcela nezávadné mužské bradavky, na které se zákazy nevztahují. Stačí jimi překrýt ty skandální, ženské, a rázem máte zcela přijatelné snímky.

Takto přelstila oblíbenou fotografickou síť Instagram kalifornská umělkyně Micol Hebronová. Mimo jiné tak vlila novou krev do žil kampaně, jež bojuje s cenzurou ženských prsou, a v neposlední řadě jistě nasadila brouka do hlavy mnoha provozovatelům sociálních sítí: zakázat muže „nahoře bez“ totiž bude podstatně tvrdší oříšek…

Historie odhalených bradavek

Historie odhalených bradavek není ani zdaleka tak dlouhá, jak by se nám v uvolněné Evropě mohlo zdát. Ve Spojených státech mohli muži odložit vrchní část plavek teprve v roce 1932, ženy dokonce až o 60 let později. Newyorský odvolací soud dal v roce 1992 za pravdu Ramoně Santorelli a Mary Lou Schlossové v jejich sporu s úřady, které je vinily z veřejného pohoršení, když se slunily v rochesterském parku nahoře bez.

V některých amerických státech je to ale zakázáno dodnes – například v Utahu, Tennessee a Indianě existují zákony, které odhalování ženských bradavek vysloveně zakazují.

  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost, The Guardian, Men's Health

  • Zdroj fotografií

    Instagram


Další články v sekci