Reklama


Zábava i odpočinek za války: Jak vypadal život na letadlové lodi v Pacifiku

16.01.2018 - Redakce Válka Revue

Reklama

Služba na letadlové lodi rozhodně nebyla za druhé světové války žádný med. Americká plavidla nesoucí letouny se stávala v Pacifiku častým terčem nepřátelského letectva včetně sebevražedných kamikadze. Když ale utichly zbraně a posádka měla chvíli volna, plovoucí kolos nabízel množství zábavy, jež by na menších lodích nebyla možná. Námořníci se mohli zchladit, využít služeb knihovny a hlavně nabírali energii na další střet s nepřítelem. Zajímavé kolorované záběry doplněné anglickým komentářem nabízejí pohled do zákulisí amerických letadlových lodí a samozřejmě nechybí ani snímky zachycující bojové nasazení pilotů i námořníků.

  • Zdroj textu: Redakce Válka Revue
  • Zdroj fotografií: YouTube

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Optofobie

Většina z nás každý den ráno po probuzení celkem bez problémů otevře oči. Pokud však trpíte optofobií, pak ve vás právě zvednutí víček a pohlédnutí na okolí vyvolává nefalšovaný děs. Porucha obvykle propuká poté, co člověk spatří něco velmi traumatizujícího – například přítele při aktu nevěry či smrt matky. Před svým strachem se optofobici uzavírají do temných místností bez výzdoby a dalších rozptylujících prvků. Musejí-li však čelit pohledu, který nedokážou snést, nastává u nich panika a úzkostné stavy. 

Zajímavosti

Za barvu jezírka Cracker Lake jsou odpovědné ledovce. Při odtávání je z nich do jezera odplavován jemný kamenný prach. Odraz světla od těchto mikroskopických částeček vytváří dojem tyrkysově modré barvy.

Příroda

Irští rebelové ochotně využili možnosti, jak zpochybnit vládu Jindřicha VII., a udělali si z Lamberta Simnela svého „jediného legitimního krále“. Eduard Plantagenet (vpravo), 17. hrabě z Warwicku, se dostal coby člen poražených Yorků do towerského vězení v pouhých deseti letech. Zemřel v něm o 14 let později.

Historie

Snímek pořízený letos v roce 2017 sondou Cassini zachycuje zkracující se stíny, jež planeta vrhá na své prstence. Tehdy, v době Saturnova letního slunovratu, dopadají pouze na zcela vnitřní prstence

Vesmír
Zajímavosti

Vylepšený robotický požárník WALK-MAN s hasicím přístrojem

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907