Klenot Vatikánu v Mexiku: V Mexico City vznikla replika slavné Sixtinské kaple

Fronty před Sixtinskou kaplí se stojí hodiny. A do Vatikánu to je pro mnohé věřící tisíce kilometrů. Mexico City se proto rozhodlo vybudovat vlastní repliku věhlasné kaple

14.06.2016 - Martin ReichmanRenesanční malby Pietra Perugina, Domenico Ghirlandaia, Bartolomea della Gatta a Sandra Botticelliho, stejně jako majestátní fresky Michelangela mohou nově obdivovat i obyvatelé Latinské Ameriky. Mexico City otevřelo reprodukci slavné Sixtinské kaple. Zájem místních je podobný jako ve Vatikánu, na prohlídku kaple Apoštolského paláce se stojí dlouhé fronty.

Apoštolský palác na cestách

Ikonické fresky zde imitují fotografie vytištěné na speciálním plátně. Výroba výzdoby byla mimořádně náročná – vytištěno bylo více než 2,6 milionu fotek, které se následně spojily na obřích plátnech. Podle ředitele expozice Antonia Berumena je instalace určena věřícím, kteří jsou příliš chudí na to, aby se do Vatikánu mohli vypravit a zažít tak povznášející pocit z návštěvy slavného svatostánku.

Podle mexických úřadů je to vůbec poprvé, co Vatikán projekt takového rozsahu povolil. 22 metrů vysoká a 67 metrů dlouhá a 28 metrů široká replika Sixtinské kaple bude otevřena do 25. července a očekává se, že repliku, jejíž prohlídka je přístupná zdarma, uvidí až 1 200 návštěvníků za hodinu.

  • Zdroj textu

    The Telegraph, ČT24, The San Diego Union-Tribune

  • Zdroj fotografií

    The Telegraph


Další články v sekci