Za prozrazení informací o rekordní výhře v loterii, čelí žena žalobě

Přílišná upovídanost může vyjít Američanku pořádně draho. Její expartner vyhrál v lednu 2023 v loterii 1,35 miliardy dolarů, a ačkoliv se žena zavázala, že tuto informaci udrží v tajnosti, svěřila se rodině.

08.12.2023 - Martin ReichmanAmeričan, který se z pochopitelných důvodů rozhodl udržet své jméno v tajnosti, vyhrál letos v lednu v loterii Mega Millions 1,35 miliardy dolarů (okolo 30 miliard korun). Šťastný výherce druhé nejvyšší sumy v historii loterie se rozhodl, že si informaci o své výhře nechá pro sebe.

Ve většině amerických států neexistuje automatické právo na anonymitu pro výherce podobně vysokých částek v loteriích a platí to i pro Maine, kde byl rekordní tiket zakoupen. V tomto konkrétním případě ale provozovatel loterie souhlasil, že výherce bude identifikován pouze prostřednictvím firmy, na kterou si muž výherní tiket pořídil.

Nyní se ale obrátil na soud s tvrzením, že jeho expartnerka a matka jejich společné dcery prozradila informaci o rekordní výhře rodičům muže. O výhře se tak měla dozvědět celá širší rodina, včetně například jeho sestry. Podle právníků tím porušila závazek vyplývající z dohody o mlčenlivosti, kterou žena podepsala.

Poškozený muž po ní nyní požaduje 100 000 dolarů odškodného za každou osobu, jíž se žena svěřila. Dále požaduje úhradu soudních výloh a žádá i o prozrazení jmen všech lidí, kterým jeho expartnerka informace o výhře předala. Přílišná upovídanost a neschopnost udržet tajemství tak může vyjít Američanku pořádně draho.


Další články v sekci