Jakou velikost penisu preferují ženy? Menší u partnera, větší u milence

18.05.2022 - Martin Reichman

Nejrůznějších průzkumů i seriózních vědeckých studií, mapujících ideální či správnou velikost penisu existuje bezpočet. Podle americké neuroložky ale většina z nich staví na nesprávných základech.


Reklama

Americká neuroložka Nicole Prauseová, která se specializuje na sexuální chování, promluvila o problematice ideální velikosti penisu v pořadu režisérky pornosnímků Holly Randallové. Podle Prauseová je většina podobných průzkumů problematická. Vzhledem k citlivosti tématu mají v podobných průzkumech oslovené respondentky na výběr fotografie (obvykle neztopořených) penisů, případně je jejich volba založena na nějaké formě asociační metriky. Prauseová proto vytvořila 3D modely penisů (10,2 cm až 21,6 cm), ze kterých nechala vybírat „ten ideální“ 75 respondentek různého etnického původu i sexuálních preferencí.

Ukázalo se, že ženy preferují o něco větší velikost u jednorázových partnerů – 16,3 cm a 12,7 v obvodu a menší u těch dlouhodobých – 16 cm/12,2 cm. Špatnou zprávou je, že uvedené rozměry jsou výrazně nadprůměrné – dřívější studie, které se zabývaly průměrnou velikostí ztopořeného penisu ukazují, že celosvětový průměr se pohybuje mezi 12,95 až 13,97 cm. Prauseová nicméně ve své studii pracovala s průměrnou velikostí 15,2 cm.

TIP: Na velikosti záleží: Čínské kondomy jsou pro zimbabwské muže příliš malé

Naopak dobrou zprávou je, že velikost partnerova penisu není pro ženy příliš podstatná. V dotazníku, který byl součástí studie Nicole Prauseové se totiž ukázalo, že pro oslovené respondentky je velikost partnerova penisu jen o málo důležitější než barva očí partnera nebo značka jeho auta.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Hanza neprosperovala jen díky diplomacii – v případě nutnosti dokázala vzpurná hrabství třeba vyhladovět. (ilustrace: Profimedia)

Zajímavosti

Ted Sams získal po 60 letech svůj maturitní diplom. (foto: Profimedia, David Orr ©)

Revue

DART míří na sebevražednou misi ve jménu planetární obrany. (ilustrace: NASA/Johns Hopkins APL, Steve GribbenCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Banánovník nakažený fusariovým vadnutím (TR1). (foto: Flickr, Scot NelsonCC0)

Věda

Seznamte se s oblastí, kde se stékají dvě nejmohutnější moravské řeky Morava a Dyje – seznamte se s krajinou Soutoku. (foto: Petr Zajíček ©)

Příroda

Klášterní komplex dnes. (foto: Shutterstock)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907