Koňak z dob Napoleona se vydražil za astronomickou částku

19.10.2016 - Zuzana Rychlá

Londýnská Hermitage Cognacs Ltd. prodala jeden z nejdražších koňaků na světě. Jediná láhev vyšla nového majitele na 6,5 milionu korun

Rekordní aukce -<p>Prodejce David Baker s lahví koňaku Massougnes 1801</p>
Rekordní aukce -

Prodejce David Baker s lahví koňaku Massougnes 1801


Reklama

Láhev koňaku Massougnes z roku 1801 byla na aukci v Londýně vydražena za neuvěřitelnou částku. Za koňak, který pamatuje Napoleonovu dobu, asijský kupec zaplatil zhruba 6,5 milionu korun (220 tisíc liber). Jedná se tak o jeden z nejdražších koňaků vůbec.

TIP: 5 tipů na spolehlivě nejdražší kocovinu

Tím vůbec nejdražším koňakem je Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne s cenou okolo 50 milionů korun. Dlužno dodat, že v tomto případě měl na výslednou cenu vliv především její obal. Láhev tohoto stoletého koňaku byla totiž vykládaná 24karátovým zlatem a platinou a posázená 6 500 diamanty.

Reklama

  • Zdroj textu:

    decanter.com

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Množství masivních staveb včetně teras, věží opevnění, suchých příkopů a jiných obranných struktur vedlo vědce k přesvědčení, že šlo především o pevnost. (foto: iStock)

Historie

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Davidova socha Michelangela Buonarrotiho z let 1501–1504 je v současné době považována za jedno z nejlepších sochařských vyobrazení mužského těla v renesančním stylu. (foto: Wikimedia Commons, Benjamín Núñez GonzálezCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907