Přeměna 250 milionů let staré jeskyně v moderní bydlení

14.01.2016 - Martin Reichman

Kdo by občas nezatoužil po úniku od civilizace. Strávit pár dnů, měsíců či let uprostřed buše, na horách či v jeskyni. Angelo Mastropietro svůj únik od stresu civilizace zvládl - přestavěl si 250 milionů let starou jeskyni na moderní bydlení


Reklama

Angelo Mastropietro se rozhodl změnit svůj život. Poté, co mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu, se vzdal místa šéfa v jedné australské poradenské a personální firmě a vrátil se domů do rodné Anglie. Zde koupil 250 milionů let starou jeskyni a přestavěl ji na moderní bydlení, kde nechybí podlahové topení, tekoucí voda a přístup na internet.

Jeskyni, nacházející se ve Wyre Forest nedaleko Worcesteru a Birminghamu, koupil tento osmatřicetiletý otec dvou dětí v roce 2010 za 62 tisíc liber (přibližně 2,2 milionu korun). Za její přestavbu v moderní bydlení utratil dalších 100 tisíc liber (3,5 milionu korun). Většinu prací na svém jeskynním domě zvládl Angelo sám a celkem na přestavbě strávil přes tisíc hodin. Většina materiálů použitých v jeho skalním domě je přírodních – pitnou vodu bere Angelo z 80 metrů hluboké studny, kterou si sám vykopal, pro koupele a sprchování používá dešťovou vodu.

„Vrátil jsem se do míst, kde jsem šťastný a kde mohu vést zdravější život,“ poodhalil Angelo okolnosti svého nápadu. Jeskyni si přitom nevybral náhodou. Poprvé na ni narazil již v roce 1999 během projížďky na kole. Tehdy mu jeskyně poskytla dočasný úkryt před deštěm. Nyní v ní může žít natrvalo.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

I kdyby lidé dokázali na Marsu zahradničit, museli by se potýkat s extrémními výkyvy teplot a s radiací.

Vesmír
Revue

Svatava Polská (asi 1046-1048 – 1. září 1126) byla třetí manželkou Vratislava II. a od roku 1085 první českou královnou. Svatava byla s Vratislavem příbuzná. Její prababička pocházela z rodu Přemyslovců.

Historie
Zajímavosti

Posun tropických pásem bude podle vědců znamenat větší sucha v jihovýchodní Africe a větší množství záplav v jižní Indii.

Věda

„Hrábě“ č. 9013 s předváděcí kamufláží z roku 1992.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907