Přeměna 250 milionů let staré jeskyně v moderní bydlení

14.01.2016 - Martin Reichman

Kdo by občas nezatoužil po úniku od civilizace. Strávit pár dnů, měsíců či let uprostřed buše, na horách či v jeskyni. Angelo Mastropietro svůj únik od stresu civilizace zvládl - přestavěl si 250 milionů let starou jeskyni na moderní bydlení


Reklama

Angelo Mastropietro se rozhodl změnit svůj život. Poté, co mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu, se vzdal místa šéfa v jedné australské poradenské a personální firmě a vrátil se domů do rodné Anglie. Zde koupil 250 milionů let starou jeskyni a přestavěl ji na moderní bydlení, kde nechybí podlahové topení, tekoucí voda a přístup na internet.

Jeskyni, nacházející se ve Wyre Forest nedaleko Worcesteru a Birminghamu, koupil tento osmatřicetiletý otec dvou dětí v roce 2010 za 62 tisíc liber (přibližně 2,2 milionu korun). Za její přestavbu v moderní bydlení utratil dalších 100 tisíc liber (3,5 milionu korun). Většinu prací na svém jeskynním domě zvládl Angelo sám a celkem na přestavbě strávil přes tisíc hodin. Většina materiálů použitých v jeho skalním domě je přírodních – pitnou vodu bere Angelo z 80 metrů hluboké studny, kterou si sám vykopal, pro koupele a sprchování používá dešťovou vodu.

„Vrátil jsem se do míst, kde jsem šťastný a kde mohu vést zdravější život,“ poodhalil Angelo okolnosti svého nápadu. Jeskyni si přitom nevybral náhodou. Poprvé na ni narazil již v roce 1999 během projížďky na kole. Tehdy mu jeskyně poskytla dočasný úkryt před deštěm. Nyní v ní může žít natrvalo.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sameček dudka spěchá nakrmit mláďata, která jsou i po opuštění hnízda nějakou dobu dokrmována.

Příroda

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda
Historie
Zajímavosti

Rak signální se nechává bez problému obdivovat zblízka.

Příroda

José Luis Pereira a jeho úlovek ze 13. září.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907