Prosíme cestující, aby si odložili kalhoty! V Londýně proběhla polonahá jízda

10.01.2023 - Martin Reichman


Reklama

V londýnském metru se v neděli uskutečnila již desátá výroční „No Trousers Tube Ride“, tedy jízda bez kalhot, při které pasažéři cestovali metrem bez kalhot a sukní. Tradice vznikla v roce 2002 v New Yorku a od té doby se rozšířila do více než 60 měst po celém světě. Cílem recesistické akce je pobavit a rozesmát – sebe i spolucestující. Účastníci jsou proto nabádáni, aby volili pokud možno veselé spodní prádlo, které spolucestující neuráží.

TIP: Přijďte podpořit tygry: Odvážná pozvánka zaměstnanců londýnské zoo

Stejně „bláznivé" jako samotný nápad přitom bývají i odpovědi účastníků, pokud se jich okolí zeptá, co jejich akce představuje. „Je mi horko, nebyl čas zdržovat se oblékáním“ nebo třeba „cítím se pohodlněji…“ Událost se konala po dvouleté odmlce, kterou zapříčinila epidemie covid-19.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Domovinou kněžice mramorované je východ Asie, aktuálně se ale vyskytuje i v Severní Americe a v Evropě. Zatím nejsevernější doložený nález pochází ze Švédska. (foto: Flickr, Gilles San Martin, CC BY-SA 2.0)

Příroda

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907