Smetí za miliony: Obraz za 7 milionů skončil v popelnici

11.02.2021 - Vilém Koubek

Jistý podnikatel zapomněl na düsseldorfském letišti obraz v hodnotě přesahující sedm milionů korun – a plátno skončilo v popelnici

<p>Kriminální komisař Michael Dietz s nalezeným obrazem.</p>

Kriminální komisař Michael Dietz s nalezeným obrazem.


Reklama

Dílo francouzského surrealisty Yvese Tanguyho nesl byznysmen zabalené v kartonu a hodlal s ním odcestovat do Tel Avivu. Nešťastnou náhodou jej však zapomněl u odbavovací přepážky a své pochybení si uvědomil až během letu. Když pak po přistání kontaktoval letiště v Düsseldorfu, plátno v přepočtené hodnotě 7 milionů korun (280 tisíc euro) už bylo pryč.

TIP: 50 miliard na plátně: Deset nejdražších obrazů historie

Na místo samozřejmě dorazila policie a kvůli doplnění informací zavolala také podnikatelova synovce, který žije v Belgii. Společnými silami potom obraz vystopovali v jednom z kontejnerů, kam vyhazuje odpad úklidová služba. Napínavou akci tak završil happy end a z díla se znovu těší jeho právoplatný majitel.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907