Smetí za miliony: Obraz za 7 milionů skončil v popelnici

11.02.2021 - Vilém Koubek

Jistý podnikatel zapomněl na düsseldorfském letišti obraz v hodnotě přesahující sedm milionů korun – a plátno skončilo v popelnici

<p>Kriminální komisař Michael Dietz s nalezeným obrazem.</p>

Kriminální komisař Michael Dietz s nalezeným obrazem.


Reklama

Dílo francouzského surrealisty Yvese Tanguyho nesl byznysmen zabalené v kartonu a hodlal s ním odcestovat do Tel Avivu. Nešťastnou náhodou jej však zapomněl u odbavovací přepážky a své pochybení si uvědomil až během letu. Když pak po přistání kontaktoval letiště v Düsseldorfu, plátno v přepočtené hodnotě 7 milionů korun (280 tisíc euro) už bylo pryč.

TIP: 50 miliard na plátně: Deset nejdražších obrazů historie

Na místo samozřejmě dorazila policie a kvůli doplnění informací zavolala také podnikatelova synovce, který žije v Belgii. Společnými silami potom obraz vystopovali v jednom z kontejnerů, kam vyhazuje odpad úklidová služba. Napínavou akci tak završil happy end a z díla se znovu těší jeho právoplatný majitel.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Zhruba polovina psů v experimentech odmítla záměrně špatnou radu cizího člověka. Jsou v tom lepší než lidské děti, makaci nebo šimpanzi.

Věda

Lady Caroline Lambová byla anglická šlechtična a spisovatelka. Byla milenkou George Gordona Byrona. Jejich vztah je námětem řady děl, například filmu Lady Caroline Lamb z roku 1972.

Historie

Přestože je zde jistá podobnost s párem Jupiter-Saturn, je třeba si uvědomit, že disk kolem hvězdy PDS 70c je asi 500krát větší než prstence Saturnu. 

Vesmír

Britské tanky Challenger 2 stále zůstávají také ve hře s tím, že je bude třeba modernizovat.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907