Smetí za miliony: Obraz za 7 milionů skončil v popelnici

11.02.2021 - Vilém Koubek

Jistý podnikatel zapomněl na düsseldorfském letišti obraz v hodnotě přesahující sedm milionů korun – a plátno skončilo v popelnici

<p>Kriminální komisař Michael Dietz s nalezeným obrazem.</p>

Kriminální komisař Michael Dietz s nalezeným obrazem.


Reklama

Dílo francouzského surrealisty Yvese Tanguyho nesl byznysmen zabalené v kartonu a hodlal s ním odcestovat do Tel Avivu. Nešťastnou náhodou jej však zapomněl u odbavovací přepážky a své pochybení si uvědomil až během letu. Když pak po přistání kontaktoval letiště v Düsseldorfu, plátno v přepočtené hodnotě 7 milionů korun (280 tisíc euro) už bylo pryč.

TIP: 50 miliard na plátně: Deset nejdražších obrazů historie

Na místo samozřejmě dorazila policie a kvůli doplnění informací zavolala také podnikatelova synovce, který žije v Belgii. Společnými silami potom obraz vystopovali v jednom z kontejnerů, kam vyhazuje odpad úklidová služba. Napínavou akci tak završil happy end a z díla se znovu těší jeho právoplatný majitel.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Počet sebevražd je stále vysoký

Věda

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Afgánská kvalita 

Heroin sice patří k opioidům z předchozí skupiny a je odvozen od morfinu, ale jeho příběh je trochu jiný. Jeho užívání má předlouhou historii, včetně „legální fáze“, kdy byl volně podáván jako dětský lék proti kašli. Riziko vytvoření závislosti je prakticky stoprocentní, často jako navazující fáze po předchozím zneužívání opioidů. Neméně extrémní rizika nese zneužívání heroinu pro individuální zdraví, a to vysokou mortalitou uživatelů – ať už skrze předávkování, infekce, selhání srdce, onemocnění ledvin, jater a záněty žaludku.

V současnosti je heroin celospolečensky závadnou drogou, především kvůli tomu, jak masivní sítě organizovaného zločinu stojí za jeho výrobou, pašováním a distribucí. Jen pro zajímavost: Přibližně 95 % současné produkce heroinu vzniká v Afghánistánu. Počty závislých se vzhledem k ilegální podstatě heroinu těžko odhadují (asi 3–7 milionů), počty předávkovaných/mrtvých se pohybují okolo 530 000 (v roce 2017). (foto: Shutterstock)

Zajímavosti
Vesmír

Sopranistka Jindřiška Rettigová (1813–1854).

Historie

Gotthard Heinrici (vpravo) se těšil respektu ze strany spolubojovníků i Spojenců a platil za mistra defenzivy.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907