Reklama


Američanka porodila dvojčata od čtyř biologických rodičů

26.11.2017 - Vilém Koubek

Jisté Američance se podařilo otěhotnět, přestože už byla v jiném stavu. Nakonec porodila dvě děti, které počali čtyři rodiče

Jessica Allenová z Kalifornie se přihlásila do programu náhradních matek, aby tak s partnerem získali peníze na nový dům. Lékaři jí poté zavedli do dělohy embryo čínského páru, který nemohl mít děti.

Při jednom z ultrazvuků se ukázalo, že žena nenosí pod srdcem jednu ratolest, ale rovnou dvě, a čínští rodiče se začali těšit na dvojčata. Nakonec ovšem vyšlo najevo, že se jednalo o malý zázrak: Jessica totiž otěhotněla se svým přítelem, přestože již byla v jiném stavu.

V přírodě vědci pozorovali mnohonásobné těhotenství například u koní či ovcí, u lidí se však zatím podařilo zdokumentovat asi jen deset případů – přičemž žádný neměl tak komplikovanou „rodičovskou strukturu“. Obě děti jsou naštěstí zdravé a vyrůstají u svých rodičů.

  • Zdroj textu: 100+1 zahraniční zajímavost, BBC
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

ReklamaReklama

Aktuální články

Některé kočky preferují pravou, některé levou

Věda

Zimní idyla na okraji Zemské brány

Příroda

Vlevo normální mozek, vpravo mozek s pokročilou boxerskou demencí.

Věda

Nejbližší přiblížení k Uranu nastalo 24. ledna 1986, kdy se sonda nacházela 81 500 km nad horní vrstvou Uranovy atmosféry. Během průletu kolem planety sonda objevila 10 dříve neznámých měsíců. Během průletu sonda odeslala k Zemi okolo 8 000 fotografií.

Vesmír
Revue

Robotický zaměstnanec Fabio dostal padáka

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907