Brazilec předstíral svou smrt: Chtěl vidět, kolik lidí mu přijde na pohřeb

Šedesátiletý Brazilec naplánoval poněkud morbidní „vtípek“ – předstíral svou smrt, aby zjistil, kolik lidí mu přijde na pohřeb.

01.02.2023 - Martin ReichmanKdyž se 10. ledna objevila na sociálních sítích zpráva o skonu Baltazara Lemose, byl to pro jeho přátele a rodinu šok. Smutné sdělení doprovodila fotografie z nemocnice v Sao Paulu, kde měl být šedesátiletý Baltazara den před svou smrtí z neznámého důvodu hospitalizován. 

Poslední rozloučení se zesnulým, které se uskutečnilo v malé kapli v jeho rodném městě, zpočátku probíhalo normálně. Z připojených reproduktorů zněl Baltazarův hlas, který vyprávěl o svém životě. Poté ale přišlo překvapení – přímo uprostřed obřadu vyšel ze dveří živý a zdravý Baltazar, aby přítomným smutečním hostům oznámil, že šlo z jeho strany o vtip. Chtěl prý jen zjistit, jaké reakce jeho smrt vyvolá a kolik lidí na jeho pohřeb dorazí.

TIP: V Peru se žena probrala k životu na svém vlastním pohřbu

Novinářům později prozradil, že jeho motivací nebylo nikoho naštvat nebo urazit. To se nejspíš úplně nepodařilo, neboť vedle mnoha naštvaných reakcí sklidil i výtku, že jeho krutý vtípek mohl ohrozit na životě jeho matku, která je upoutána na invalidní vozík.


Další články v sekci