V Peru se žena probrala k životu na svém vlastním pohřbu

09.05.2022 - Martin Reichman

Žena, která měla zemřít během autonehody, se podle svědků probrala k životu během svého vlastního pohřbu


Reklama

Šestatřicetiletá Rosa Isabel Cespedes Callaca z peruánského městečka Lambayeque se stala obětí dopravní nehody. Během tragédie zahynul i její švagr a její tři synovci utrpěli vážná zranění. Na konci dubna se konalo smuteční rozloučení, na jehož průběh pozůstalí nejspíš nikdy nezapomenou.

Podle řady svědeckých výpovědí se z rakve během smuteční chvíle ozvalo slabé bouchání. Když vyděšení smuteční hosté sejmuli víko rakve, zůstali jen nevěřícně zírat. Žena v rakvi jevila známky života – měla otevřené oči a viditelně se potila.

Rodina okamžitě zalarmovala policii a ženu převezla do místní nemocnice, kde užaslí lékaři „mrtvé“ ženě skutečně potvrdili vitální funkce. Snaha o její záchranu ale neskončila úspěchem a žena po několika hodinách zemřela.

TIP: Pozdrav ze záhrobí: Svérázný Ir rozesmál pozůstalé na vlastním pohřbu

Šokovaní pozůstalí nyní žádají vysvětlení a policie již zahájila vyšetřování celé události. Podle rodiny se jako nejpravděpodobnější jeví možnost, že žena po nehodě upadla do kómatu a lékaři ji omylem prohlásili za mrtvou. Objevily se ale i spekulace, že nešlo o omyl. Žena mohla být prohlášena za mrtvou úmyslně, neboť nemocnice neměla dostatek prostředků k dlouhodobé péči. Policie zatím žádnou ze verzí nepotvrdila.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907