V Peru se žena probrala k životu na svém vlastním pohřbu

09.05.2022 - Martin Reichman

Žena, která měla zemřít během autonehody, se podle svědků probrala k životu během svého vlastního pohřbu


Reklama

Šestatřicetiletá Rosa Isabel Cespedes Callaca z peruánského městečka Lambayeque se stala obětí dopravní nehody. Během tragédie zahynul i její švagr a její tři synovci utrpěli vážná zranění. Na konci dubna se konalo smuteční rozloučení, na jehož průběh pozůstalí nejspíš nikdy nezapomenou.

Podle řady svědeckých výpovědí se z rakve během smuteční chvíle ozvalo slabé bouchání. Když vyděšení smuteční hosté sejmuli víko rakve, zůstali jen nevěřícně zírat. Žena v rakvi jevila známky života – měla otevřené oči a viditelně se potila.

Rodina okamžitě zalarmovala policii a ženu převezla do místní nemocnice, kde užaslí lékaři „mrtvé“ ženě skutečně potvrdili vitální funkce. Snaha o její záchranu ale neskončila úspěchem a žena po několika hodinách zemřela.

TIP: Pozdrav ze záhrobí: Svérázný Ir rozesmál pozůstalé na vlastním pohřbu

Šokovaní pozůstalí nyní žádají vysvětlení a policie již zahájila vyšetřování celé události. Podle rodiny se jako nejpravděpodobnější jeví možnost, že žena po nehodě upadla do kómatu a lékaři ji omylem prohlásili za mrtvou. Objevily se ale i spekulace, že nešlo o omyl. Žena mohla být prohlášena za mrtvou úmyslně, neboť nemocnice neměla dostatek prostředků k dlouhodobé péči. Policie zatím žádnou ze verzí nepotvrdila.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907