Pozdrav ze záhrobí: Svérázný Ir rozesmál pozůstalé na vlastním pohřbu

17.11.2019 - Vilém Koubek

Svérázný Ir natočil na smrtelné posteli vzkaz, který pak na jeho pohřbu zazněl z rakve – a pozůstalí brečeli smíchy


Reklama

Zatímco rakev s irským veteránem Shayem Bradleym zvolna klesala na dno hrobu, ozvalo se z prostoru pod truhlou: „Proč jsem ve tmě? Pusťte mě k**va ven!“ Shayova sestra byla sice chvilku v šoku, ale pak hlas pokračoval: „Kde to dop**ele jsem? A zdá se mi to, nebo slyším kněze?“

Po této promluvě bylo všem jasné, že si z nich bývalý šprýmař vystřelil i posmrtně. Jeho hlas zněl z reproduktoru umístěného v hrobě a pronášel vzkaz, který Shay natočil se svými blízkými – a ze všech sil se ho pokoušel utajit před zbytkem rodiny. „Tímto rozloučením nám chtěl říct, ať se vykašleme na truchlení a raději oslavujeme jeho život,“ dodala Shayova manželka.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907