Reklama


Časy se mění: Sexu si užívá méně amerických středoškoláků, než před 10 lety

09.01.2018 - Stanislav Mihulka

Na středních školách v USA ztrácí sex na popularitě. Sociální sítě přinesly mladým osvětu

Středoškoláci - Sex na střední škole v USA už není, co býval
Středoškoláci - Sex na střední škole v USA už není, co býval

Dnešní mládež je jako utržená ze řetězu! Mnozí si to myslí, ale pokud jde o sex, jsou takové představy poněkud nepřesné.  Nová generace středoškoláků se o sex zajímá méně, než jejich předchůdci.

Podle nové zprávy amerického Centra pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) během posledních let znatelně poklesl počet lidí, kteří měli sex již na střední škole. Zpráva vychází z dotazníků, které vyplňovaly desítky tisíc středoškoláků z celkem 29 států USA. V roce 1995 mělo sex 53 procent středoškoláků. V roce 2015 to bylo už jenom 41 procent

TIP: Byly to jen pomluvy: Lidé generace Y mají ve skutečnosti méně sexu

Pro odborníky to jsou pozitivní zprávy v tom smyslu, že mezi středoškoláky klesá počet rizikových sexuálních dobrodružství. Více užívají antikoncepci, méně spí s větším počtem partnerů. Vědci očekávají, že mezi středoškoláky tím pádem poklesne i počet pohlavně přenášených chorob a nechtěných těhotenství.

Pozitivní trend výzkumníci připisují vlivu internetu a především sociálních sítí, kde se šíří sexuální osvěta. Svůj nezanedbatelný vliv hraje i lepší vzdělání, a také větší porce federálních příspěvků.

  • Zdroj textu: IFL Science, CDC
  • Zdroj fotografií: CC0 Creative Commons, CDC

ReklamaReklama

Aktuální články

Jak by vypadaly Niagarské vodopády, kdyby v řece Svatého Vavřince došla voda? Reálnou fotografii vyretušoval grafik Joel Krebs.

Zajímavosti

Jasný meteor nad Oklahomou (2008)

Vesmír
Revue

Pohled z Velké Hejšoviny na Broumovské stěny, Broumovskou kotlinu a Javoří hory

Příroda

Snímek z konce října 1937 zachycuje Benita Mussoliniho při oslavách 15. výročí pochodu na Řím, kterým donutil vládu k rezignaci a krále k předání moci do rukou fašistů. Po diktátorově levici jde zástupce Adolfa Hitlera Rudolf Hess a oba muže při přehlídce doplňují další italští generálové.

Válka

Jeskynní systémy na Yucatánu jsou jako jiný svět

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907