Reklama

Reklama

Drsná realita slumů v Kambodži: Pasáci, prostitutky a dealeři drog

14.9.2017 - Martin Reichman
Na přelomu 50. a 60. let minulého století se pokoušel kambodžský král Norodom Sihanuk modernizovat hlavní město Phnompenh. Do projektu zapojil místní i zahraniční architekty, kteří v okolí řeky Bassac vybudovali moderní a dostupné bydlení pro obyvatele metropole.

Ambiciózní projekt vzal ale zcela za své po nástupu krvavého diktátora Pol Pota. Ten přikázal vystěhovat a zlikvidovat všechna města jakožto semeniště kapitalismu. Obyvatele Phnompenhu čekal nucený odchod na vesnici a do džungle. Dnes, 20 let po smrti diktátora a pádu jeho režimu, je čtvrť u řeky Bassac děsivým místem zkázy, prostitutek, pasáků a dealerů drog.

Slum prostitutek a drogových dealerů v Kambodži
Z moderního bydlení zbyly jen trosky
Čtvrť u řeky Bassac je děsivým místem zkázy, prostitutek a dealerů drog
Ve slumu nyní žije odhadem okolo 2 500 lidí
Slum prostitutek a drogových dealerů v Phnompenhu
Výsledek krutovlády diktátora Pol Pota
Foto, ilustrace: 
Profimedia

Související články

Angkor Vat
Angkor Vat

Angkor Vat pochází z 12. století a díky své rozloze představuje největší svatostánek světa. Každý rok navštíví chrámový komplex asi 2,1 milionu turistů, což přináší státní pokladně v přepočtu 1,5 miliardy korun jen za prodané vstupenky

Pochroumané Srbsko
Pochroumané Srbsko

Nekompetentní vláda, občanská válka, poničená infrastruktura a dlouhodobé mezinárodní sankce srazily srbské hospodářství na přelomu tisíciletí na poloviční úroveň v porovnání s rokem 1990. 

Reklama