Reklama


Hračky pro náročné: Za Rolls Royce mezi fidget spinnery zaplatíte tisíce

15.08.2017 - Zuzana Rychlá

Antistresová točítka fidget spinner vtrhla do domácností po celém světě. Ne každý se ale spokojí s hračkou za desetikoruny

Fidget spinnery pro náročné - Saturn Spinner (vlevo) a superluxusní ruský Caviar.
Fidget spinnery pro náročné - Saturn Spinner (vlevo) a superluxusní ruský Caviar.

Určitě jste ho už někde viděli, ať už v reálu, nebo na internetu. Fidget spinner zaútočil na lidstvo se silou, kterou naposledy pamatujeme u zvířátka Tamagoči. Jde totiž o dostupnou zábavu, kterou si může vyzkoušet naprosto každý. Ne každý se ale spokojí s hračkou za desetikoruny. Tak jako u každého jiného zboží vznikají i spinnery určené pro náročné a pro nejnáročnější.

Jedním z nich je i Saturn Spinner z dílny japonské NSK Micro Precision, společnosti specializující se na vysoce přesná ložiska všeho druhu. A v čem že spočívá přidaná hodnota jejich hračky? Kromě kvalitního materiálu jde především o dobu, po kterou se antistresová pomůcka vydrží kroutit na jedno roztočení. Firma prý garantuje výdrž nejméně 12 minut. Pokud výrobek tento limit nesplňuje, je opětovně rozebrán vyčištěn a znovu složený. Podle Toshikazu Ishiiho, prezidenta NSK Micro Precision, i sebenepatrnější smítko má vliv na dobu fungování.

Ačkoliv je Saturn Spinner označován jako Rolls Royce mezi fidget spinnery, ani zdaleka není tím nejdražším. Zatímco za japonskou hračku zaplatíte zhruba 3 400 korun, za ruský spinner Caviar vyrobený ze zlata zaplatíte tolik, jako za levnější auto - 360 tisíc korun.

  • Zdroj textu: www.nsk.com
  • Zdroj fotografií: NSK Micro Precision, Caviar

ReklamaReklama

Aktuální články

Izraelský památník holocaustu Jad Vašem udělil mnoha hrdinům, kteří za války Židům pomáhali, ocenění „Spravedlivý mezi národy“ .

Zajímavosti

Digitální pilulky vzbuzují naděje i obavy

Věda

Ferrotypie (též tintype nebo fotografie na plechových deskách) zachycující pistolníka Billyho the Kida (druhý zleva) a šerifa Pata Garretta (uprostřed). Podle odborníků byl snímek pořízen mezi roky 1875 a 1880.

Revue

<p>Pro mladé zajíce se širá pole stala smrtící pastí</p>

Příroda

Kabourek přivedl obě sestry Cihlovy v krátkém čase do jiného stavu

Historie

Zárodky černých děr se uvnitř galaxií začaly formovat brzy po vzniku hvězdných ostrovů

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907