Reklama


Mrazivé umění: V Číně odstartovala největší světová výstava ledových soch

08.01.2018 - Zuzana Rychlá

Čínský festival ledových soch - Harbin International Ice and Snow Sculpture Festival, je jednou z největších přehlídek ledového sochařství na světě. Jeho kořeny sahají až do roku 1963, na dlouhá léta ale padl za oběť kulturní revoluci v Číně. Obnoven byl opět v roce 1985, aby se o 16 let později stal společně s festivalem v japonském Sapporu, norském Oslo a kanadském Québecu jednou ze čtyř největších akcí svého druhu.

Letošní v pořadí již 33. ročník soutěže oficiálně odstartoval v pátek 5. ledna a nabízí hned trojici ledových parků. Akce nemá pevně stanovené datum ukončení, obvykle trvá do konce února nebo začátku března.

Aktuální články

Jak by vypadaly Niagarské vodopády, kdyby v řece Svatého Vavřince došla voda? Reálnou fotografii vyretušoval grafik Joel Krebs.

Zajímavosti

Jasný meteor nad Oklahomou (2008)

Vesmír
Revue

Pohled z Velké Hejšoviny na Broumovské stěny, Broumovskou kotlinu a Javoří hory

Příroda

Snímek z konce října 1937 zachycuje Benita Mussoliniho při oslavách 15. výročí pochodu na Řím, kterým donutil vládu k rezignaci a krále k předání moci do rukou fašistů. Po diktátorově levici jde zástupce Adolfa Hitlera Rudolf Hess a oba muže při přehlídce doplňují další italští generálové.

Válka

Jeskynní systémy na Yucatánu jsou jako jiný svět

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907