Reklama


Přihlaste své snímky do fotosoutěže a vyhrajte 30 000 Kč na zájezd do zahraničí

03.02.2018 - Marek Telička

Devátý ročník velké fotosoutěže Příroda-Wildlife 2017 byl uzavřen na konci minulého roku. Nyní časopis Příroda vyhlašuje jubilejní desátý ročník soutěže a vyzýváme všechny fotografy, aby přihlásili své úlovky. Ještě jednou chceme navíc připomenout vítěze předchozího ročníku

<p>1. MÍSTO KATEGORIE ZVÍŘATA V DIVOČINĚ + 1. MÍSTO ABSOLUTNÍHO POŘADÍ</p><p><strong>Autor:</strong> Ivan Hurbánek<br /><strong>Použitá technika:</strong> Canon EOS 7D Mark II, objektiv Canon EF 100-400</p><p>Kukačka obecná (<em>Cuculus canorus</em>) a rehek zahradní (<em>Phoenicurus phoenicurus</em>).</p>

1. MÍSTO KATEGORIE ZVÍŘATA V DIVOČINĚ + 1. MÍSTO ABSOLUTNÍHO POŘADÍ

Autor: Ivan Hurbánek
Použitá technika: Canon EOS 7D Mark II, objektiv Canon EF 100-400

Kukačka obecná (Cuculus canorus) a rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus).

Reklama

Časopis Příroda vyhlašuje jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Příroda-Wildlife 2018. Budeme nesmírně rádi za vaše snímky z cest zahraničních i domácích, na nichž se vám podaří vyfotit něco mimořádného. I v tomto ročníku rozhodně je o co soutěžit, hlavní výhrou je poukaz na 30 000 Kč na zájezd s cestovní kanceláří Adventura. Těšíme se na vaše snímky. Dobré světlo!

Jak se zúčastnit

Soutěžní fotografie přijímáme po celý rok; každý měsíc vybereme několik nejzdařilejších snímků a oceníme dva snímky měsíce. Všechny vybrané fotky v měsíci postupují do celoročního finále, do nějž poté vybereme ještě další výborné snímky, na které se v průběhu roku nedostalo.

Fotografie prosím zasílejte na e-mail: wild@epublishing.cz v optimální kvalitě (velikost několik MB). Obrazový soubor pojmenujte podle tohoto klíče:
ČÍSLO KATEGORIE_VAŠE JMÉNO_NÁZEV SNÍMKU.
Soubor tak bude mít název například 1_Jiri Prochazka_slon.jpg. V textu mailu pak uveďte svoje jméno, příjmení a co je na fotografii zachyceno. Můžete popsat i místo a datum focení, vaše technické vybavení a další (třeba dobrodružné) okolnosti pořízení snímku.
Vyhrazujeme si právo přeřadit fotografii do jiné, vhodnější kategorie. Neomezujeme počet příspěvků od jednoho autora.

Podrobná pravidla

1. Fotografie bude posuzovat porota složená ze zástupců redakce, partnerů a mediálních partnerů soutěže.
2. Ze soutěže jsou předem vyloučeni členové redakce, poroty a spolupracovníci magazínu.
3. Zasláním fotografií udělujete svolení fotografie hodnotit a zveřejnit v magazínu Příroda a v médiích partnerů, případně na webových stránkách soutěže či partnerů nebo prezentovat na fotografické výstavě.
4. V každém vydání Přírody budou oceněny dvě fotografie čísla bez ohledu na kategorii; výsledky soutěže budou vyhlášeny ve vydání Příroda 1–2/2019.

Kategorie

1. Zvířata v divočině – „královská kategorie“
2. Zvířata v zajetí a obyvatelé zoologických zahrad
3. Půvaby české krajiny
4. Evropa a svět – krajiny za našimi hranicemi
5. Makro – flóra i fauna, živá i neživá příroda

  • Zdroj textu: časopis Příroda
  • Zdroj fotografií: účastníci soutěže Příroda-Wildlife 2017

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Optofobie

Většina z nás každý den ráno po probuzení celkem bez problémů otevře oči. Pokud však trpíte optofobií, pak ve vás právě zvednutí víček a pohlédnutí na okolí vyvolává nefalšovaný děs. Porucha obvykle propuká poté, co člověk spatří něco velmi traumatizujícího – například přítele při aktu nevěry či smrt matky. Před svým strachem se optofobici uzavírají do temných místností bez výzdoby a dalších rozptylujících prvků. Musejí-li však čelit pohledu, který nedokážou snést, nastává u nich panika a úzkostné stavy. 

Zajímavosti

Za barvu jezírka Cracker Lake jsou odpovědné ledovce. Při odtávání je z nich do jezera odplavován jemný kamenný prach. Odraz světla od těchto mikroskopických částeček vytváří dojem tyrkysově modré barvy.

Příroda

Irští rebelové ochotně využili možnosti, jak zpochybnit vládu Jindřicha VII., a udělali si z Lamberta Simnela svého „jediného legitimního krále“. Eduard Plantagenet (vpravo), 17. hrabě z Warwicku, se dostal coby člen poražených Yorků do towerského vězení v pouhých deseti letech. Zemřel v něm o 14 let později.

Historie

Snímek pořízený letos v roce 2017 sondou Cassini zachycuje zkracující se stíny, jež planeta vrhá na své prstence. Tehdy, v době Saturnova letního slunovratu, dopadají pouze na zcela vnitřní prstence

Vesmír
Zajímavosti

Vylepšený robotický požárník WALK-MAN s hasicím přístrojem

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907