Reklama


Rusko chce nabídnout turistické vycházky do vesmíru. Nebudou ale zadarmo

07.02.2018 - Stanislav Mihulka

Pokud chcete vyrazit na dovolenou ve vesmíru, stačí si našetřit 100 milionů dolarů

Reklama

Rusko má plány s turistikou ve vesmíru. Rádi by k Mezinárodní vesmírné stanici přidali modul Science & Power Module (NEM-2), který by byl skoro jako luxusní hotelový pokoj. A také chtějí vesmírným turistům nabízet vycházky do vesmírného prostoru.

K dnešnímu dni bylo ve vesmíru celkem 7 turistů. A je to už pár let. Posledním z nich byl kanadský obchodník Guy Laliberté, který pobýval na Mezinárodní vesmírné stanici v roce 2009.

Turistické vycházky ve vesmíru

Rusko v posledních letech nešetřilo ambiciózními výroky. Chtěli poslat turisty na let kolem Měsíce v roce 2022 nebo kolem roku 2050 vybudovat základnu na Měsíci. Takové představy ale nejsou příliš reálné.

TIP: Vesmírná turistika: Elon Musk míří na Mars, Vladimir Putin na Měsíc

Vesmírná turistika má větší šance. Rusko v roce 2019 pravděpodobně přijde o platby za americké astronauty, které dnes přepravují na Mezinárodní vesmírnou stanici ruské kosmické lodě. Proto by se jim jistě hodili vesmírní turisté, z nichž by každý mohl zaplatit za 10 dní na oběžné dráze a procházku ve vesmíru až 100 milionů dolarů (asi 2 miliardy a 25 milionů Kč).

  • Zdroj textu: IFL Science
  • Zdroj fotografií: NASA

Reklama

Další články

Reklama

Reklama

Aktuální články

Markéta I. zvaná Norská panna (1283 až 1290), jež byla z matčiny strany vnučkou skotského krále, zemřela ve svých sedmi letech a její smrt způsobila ve Skotsku spory o následnictví a několik válek.

Historie

Na adresu Guida Grolleho bylo za uplynulé dva týdny odesláno kolem stovky pizz od různých podniků, které dělají rozvážky.

Revue

Mennonitský řád z americké Iowy zakazuje všem svým farmářům používat gumová kola. Mennonité z Kanady tak přísní nejsou a pneumatiky běžně používají.

Zajímavosti

Společnost Virgin Hyperloop One plánuje zavést hyperloop v Indii.

Věda

Při letmém spatření okapi byli první Evropané vzezřením a velikostí zvířete překvapeni. Fantazie pak zvířeti přisuzovala i mnohé rysy, které měly se skutečností pramálo společného

Příroda

Taínové odnesli příchod Evropanů mezi prvními.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907