Reklama

Reklama

lidé

Bušení srdce, nevolnost, mdloby, zmatenost, a dokonce halucinace. To vše vás může potkat po návštěvě umělecké galerie. Na vině překvapivě není umělecká kvalita, jako spíš přemíra umění
Zatímco sdílení automobilů, jízdních kol, nářadí, bytů a kanceláří slaví úspěchy po celém světě, projekt společných deštníků skončil naprostým fiaskem
Jak zvládnout vztek
Jak zvládnout vztek

„Upuštění páry“ podle vědců žádné ozdravné účinky nemá – právě naopak.

Je pravdou, že když člověk „upustí páru“ na internetu, nepřenáší si pak tolik agrese do běžného života?
Sociální singles
Sociální singles

Singles se častěji setkávají s lidmi ze svého okolí a pečují o vztahy k přátelům a rodině.

Součástí dnešní doby je krom řady změn v technologiích a vědě také změna hodnot. Pro mnoho lidí už není hlavním životním cílem rodina a soužití s partnerem. Žijí sami, jsou spokojení a neměnili by. Nebo je to jen zdání?
Brokolicí proti globálnímu oteplování
Brokolicí proti globálnímu oteplování

Živočišná strava je podle vědců odpovědná za celou čtvrtinu všech emisí skleníkových plynů. Kromě toho maso a mléčné výrobky v sobě nesou významný podíl světové uhlíkové stopy.

Na světě aktuálně žije více než 7,5 miliardy lidí. Co by se stalo, kdyby všichni přešli na veganskou stravu, tedy na jídlo bez mléka, masa, medu a všech dalších produktů živočišného původu?
Virtuální realitu si zatím spojujeme hlavně s počítačovými hrami. Technologie, díky které se pomocí speciálních brýlí ocitáme přímo uprostřed dění v úplně jiných světech, ale není jen pro zábavu – může i léčit.
Ve stopách Ježíšových
Ve stopách Ježíšových

Většinu náboženských i civilních rituálů ochotně podstupují davy následovníků. Existují ale i takové, které představují opravdovou zkoušku – krev při nich teče proudem a přihlížející znechuceně odvracejí pohled.
Tajemství doutníku
Tajemství doutníku

Doutník je symbolem bohatství, úspěchu, ale i trpělivosti.

Kdysi pomocí smotků tabákových listů vysílali Indiáni kouřové signály a komunikovali tak spolu na velké vzdálenosti. Dnes je doutník symbolem bohatství, úspěchu a skutečného gentlemana. Jak však poznat, vybrat a kouřit ten správný?
HIV
Zabijácký virus

Snímek z elektronového mikroskopu zachytil buňku imunitního systému (zvýrazněnou modře) infikovanou virem HIV (žlutě).

Po víc než třiceti letech boje s virem HIV nyní vědcům svitla naděje na jeho úplné vymýcení. Poprvé se totiž podařilo odhalit, kde se v těle virus skrývá, když jej léky zaženou na ústup
Zpátky do minulosti

Padesátníkům z Británie na dnešku nejvíce vadí velký provoz na silnicích a obecně hektičtější životní tempo.

Tráva byla zelenější a život byl lepší. Padesátníci v Británii hodnotili, co se změnilo za jejich života. Nadpoloviční většina si myslí, že lépe už bylo

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - lidé