V Japonsku má vyrůst nejvyšší mrakodrap světa: Burdž Chalífu překoná dvojnásobně

Gigantické stavby nejsou doménou jen čínských architektů a ropných boháčů. Novou nejvyšší budovou světa se má stát japonský Mile Tower.

27.10.2022 - Martin ReichmanJaponsko je známé především díky moderním technologiím, brzy by se ale mohlo stát i domovem nejvyššího mrakodrapu světa. Architektonické studio Kohn Pedersen Fox a stavební firma Leslie E. Robertson Associates přicházejí s konceptem stavby Mile Tower – 1 700 metrů vysokého mrakodrapu, který se má stát dominantou Tokijského zálivu. Stávající rekordně vysoký mrakodrap Burdž Chalífu s 828 metry by plánovaný Mile Tower překonal více než dvojnásobně.

TIP: Nejvyšší budovu světa by mohl obepnout obří prstenec

Stavba je součástí plánu označovaného jako Next Tokyo, v rámci kterého má v japonské metropoli vyrůst nové udržitelné město obklopené řetězcem umělých ostrovů. Ty by měly chránit Tokio před globální změnou klimatu spojenou se stoupající hladinou oceánu a záplavami. Svůj domov na nich má najít až půl milionu lidí. Samotný Mile Tower má mít 421 pater, pojmout by měl okolo 55 000 lidí a hotový by mohl být v roce 2045.


Další články v sekci