V Peru se žena probrala k životu na svém vlastním pohřbu

Žena, která měla zemřít během autonehody, se podle svědků probrala k životu během svého vlastního pohřbu

09.05.2022 - Martin ReichmanŠestatřicetiletá Rosa Isabel Cespedes Callaca z peruánského městečka Lambayeque se stala obětí dopravní nehody. Během tragédie zahynul i její švagr a její tři synovci utrpěli vážná zranění. Na konci dubna se konalo smuteční rozloučení, na jehož průběh pozůstalí nejspíš nikdy nezapomenou.

Podle řady svědeckých výpovědí se z rakve během smuteční chvíle ozvalo slabé bouchání. Když vyděšení smuteční hosté sejmuli víko rakve, zůstali jen nevěřícně zírat. Žena v rakvi jevila známky života – měla otevřené oči a viditelně se potila.

Rodina okamžitě zalarmovala policii a ženu převezla do místní nemocnice, kde užaslí lékaři „mrtvé“ ženě skutečně potvrdili vitální funkce. Snaha o její záchranu ale neskončila úspěchem a žena po několika hodinách zemřela.

TIP: Pozdrav ze záhrobí: Svérázný Ir rozesmál pozůstalé na vlastním pohřbu

Šokovaní pozůstalí nyní žádají vysvětlení a policie již zahájila vyšetřování celé události. Podle rodiny se jako nejpravděpodobnější jeví možnost, že žena po nehodě upadla do kómatu a lékaři ji omylem prohlásili za mrtvou. Objevily se ale i spekulace, že nešlo o omyl. Žena mohla být prohlášena za mrtvou úmyslně, neboť nemocnice neměla dostatek prostředků k dlouhodobé péči. Policie zatím žádnou ze verzí nepotvrdila.


Další články v sekci