Výrobce nafukovacích modulů Bigelow Aerospace připravuje vesmírnou stanici

Když na oběžnou dráhu, tak nejlépe v nafukovací vesmírné základně

23.02.2018 - Stanislav MihulkaSpolečnost Bigelow Aerospace se sídlem v Nevadě, která zaujala nafukovacími vesmírnými moduly, se pilně připravuje na vypuštění nafukovací vesmírné stanice. Nedávno založili nový podnik Bigelow Space Operations (BSO), který bude provozovat nafukovací moduly a základny na oběžné dráze Země i v hlubokém vesmíru.

Časem by pro Bigelow Space Operations mělo pracovat 400 až 500 zaměstnanců. BSO v tuto chvíli investuje miliony dolarů do průzkumu trhu a na zkoumání možností uplatnění pozoruhodných nafukovacích modulů.

Bude příští stanice nafukovací?

Nafukovací vesmírné stanice se do vesmíru dostanou v podobě úsporně složených modulů. Když se takový modul nafoukne, tak v porovnání s tradičními hliníkovými moduly astronautům nabízí mnohem více obytného prostoru na jednotku hmotnosti při startu do vesmíru, a také lepší stínění kosmického záření.

TIP: Bigelow Aerospace hodlá postavit nafukovací stanici na orbitě Měsíce

Bigelow Aerospace momentálně testuje modul BEAM s objemem 16 krychlových metrů na Mezinárodní vesmírné stanici. Jejich nafukovací stanice budou tvořit ještě mnohem větší moduly, jako je modul B330 o objemu 330 krychlových metrů

  • Zdroj textu

    Space.com

  • Zdroj fotografií

    Bigelow Aerospace


Další články v sekci