Egyptskému rybáři uvízla v krku živá ryba

18.11.2020 - Zuzana Rychlá

Lékaři na pohotovosti v egyptském Bání Suvajf zachránili život čtyřicetiletému rybáři. V krku mu uvízla živá ryba. Nejpodivnější na celém příběhu je ale způsob, jak se mu do krku dostala…


Reklama

Rybí kost uvíznutá v krku patří takříkajíc ke koloritu českých Vánoc. Egyptští lékaři nedávno řešili o dost bizarnější problém – čtyřicetiletému rybáři z vesnice Snur totiž v krku uvízla živá ryba.

Muž dorazil na pohotovost s tím, že má problémy s mluvením a dýcháním. Následné vyšetření ukázalo, že u vstupu do průdušnice má muž zaseknutou malou rybu. Podle lékařů muž nezemřel jen šťastnou shodou náhod – uvízlá ryba naštěstí ponechávala dostatečně velký vstup do průdušnice, takže mu nebránila v dýchání. Lékaři muži uvízlou rybu rychle vyndali a ten tak vyvázl bez vážných následků.

TIP: Ženě z Tchaj-wanu se v oku zabydlelo několik včelek: Živily se jejími slzami

Nejkurióznější na celém případu byl ale následný popis, jak se muži ryba do krku dostala. Ve chvíli, kdy rybář ulovil malou rybku, mu zabral úlovek na jiném prutu. Potřeboval si ale uvolnit ruce a ve snaze nepřijít o úlovek, si právě ulovenou rybku sám vložil do úst. Nedokázal ale kluzkou rybu udržet zuby a ta mu sklouzla do krku.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CTVNews

  • Zdroj fotografií: Michael Ibrahim Bouls

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907