Egyptskému rybáři uvízla v krku živá ryba

Lékaři na pohotovosti v egyptském Bání Suvajf zachránili život čtyřicetiletému rybáři. V krku mu uvízla živá ryba. Nejpodivnější na celém příběhu je ale způsob, jak se mu do krku dostala…

18.11.2020 - Zuzana RychláRybí kost uvíznutá v krku patří takříkajíc ke koloritu českých Vánoc. Egyptští lékaři nedávno řešili o dost bizarnější problém – čtyřicetiletému rybáři z vesnice Snur totiž v krku uvízla živá ryba.

Muž dorazil na pohotovost s tím, že má problémy s mluvením a dýcháním. Následné vyšetření ukázalo, že u vstupu do průdušnice má muž zaseknutou malou rybu. Podle lékařů muž nezemřel jen šťastnou shodou náhod – uvízlá ryba naštěstí ponechávala dostatečně velký vstup do průdušnice, takže mu nebránila v dýchání. Lékaři muži uvízlou rybu rychle vyndali a ten tak vyvázl bez vážných následků.

TIP: Ženě z Tchaj-wanu se v oku zabydlelo několik včelek: Živily se jejími slzami

Nejkurióznější na celém případu byl ale následný popis, jak se muži ryba do krku dostala. Ve chvíli, kdy rybář ulovil malou rybku, mu zabral úlovek na jiném prutu. Potřeboval si ale uvolnit ruce a ve snaze nepřijít o úlovek, si právě ulovenou rybku sám vložil do úst. Nedokázal ale kluzkou rybu udržet zuby a ta mu sklouzla do krku.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Michael Ibrahim Bouls


Další články v sekci