Egyptskému rybáři uvízla v krku živá ryba

18.11.2020 - Zuzana Rychlá

Lékaři na pohotovosti v egyptském Bání Suvajf zachránili život čtyřicetiletému rybáři. V krku mu uvízla živá ryba. Nejpodivnější na celém příběhu je ale způsob, jak se mu do krku dostala…


Reklama

Rybí kost uvíznutá v krku patří takříkajíc ke koloritu českých Vánoc. Egyptští lékaři nedávno řešili o dost bizarnější problém – čtyřicetiletému rybáři z vesnice Snur totiž v krku uvízla živá ryba.

Muž dorazil na pohotovost s tím, že má problémy s mluvením a dýcháním. Následné vyšetření ukázalo, že u vstupu do průdušnice má muž zaseknutou malou rybu. Podle lékařů muž nezemřel jen šťastnou shodou náhod – uvízlá ryba naštěstí ponechávala dostatečně velký vstup do průdušnice, takže mu nebránila v dýchání. Lékaři muži uvízlou rybu rychle vyndali a ten tak vyvázl bez vážných následků.

TIP: Ženě z Tchaj-wanu se v oku zabydlelo několik včelek: Živily se jejími slzami

Nejkurióznější na celém případu byl ale následný popis, jak se muži ryba do krku dostala. Ve chvíli, kdy rybář ulovil malou rybku, mu zabral úlovek na jiném prutu. Potřeboval si ale uvolnit ruce a ve snaze nepřijít o úlovek, si právě ulovenou rybku sám vložil do úst. Nedokázal ale kluzkou rybu udržet zuby a ta mu sklouzla do krku.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CTVNews

  • Zdroj fotografií: Michael Ibrahim BoulsDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zamyšlený TGM ve slovenských Topoľčiankách na snímku Karla Čapka kolorovaném pro knihu První republika v barvě.

Historie

V tajícím ledu je ukryto množství mikroorganismů. (foto: PixabayCC0)

Věda

Vdala jsem se! 

autor: Wenyuan Kuang | vysoce hodnoceno v kategorii Svatba

Jakmile si svatebčané odbyli v režii Wenyuan Kuanga klasické focení, rozhodli se pro pár poněkud bláznivějších snímků. Do vzduchu měl původně letět ženich, ale nakonec volba fotografa padla na nevěstu. O kulisy se pak postarali veselí přátelé novomanželů a záplava podzimního listí.

Revue

Mimořádně jasná galaxie GLASS-z12 (ve výřezu) na snímku dalekohledu Jamese Webba. Podle vědců tato galaxie existovala již zhruba 350 milionů let po Velkém třesku. (foto: NASA, ESA, CSA, Tommaso Treu (UCLA)CC BY 4.0)

Vesmír

John Bulkeley na palubě torpédového člunu ještě během služby v Pacifiku. (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Válka

Kostel Panny Marie v Areni, v jehož okolí se nachází jeskyně, kde hledá česko--arménský tým sídliště nejstarších doložených vinařů. (foto: Jan Šindelář, CC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907