Indický mladík tvrdí, že ho za poslední měsíc již osmkrát kousl stejný had

10.09.2020 - Martin Reichman

<p>Lykodon obecný <em>(Lycodon capucinus)</em> z čeledi užovkovitých obývá území Indie a často se objevuje se i v blízkosti lidských sídel. V případě vyrušení útočí i na člověka, jeho jed ale není lidem nebezpečný.</p>

Lykodon obecný (Lycodon capucinus) z čeledi užovkovitých obývá území Indie a často se objevuje se i v blízkosti lidských sídel. V případě vyrušení útočí i na člověka, jeho jed ale není lidem nebezpečný.


Reklama

Sedmnáctiletý Yashraj Mishra z indické vesnice Rampur se podle svých slov stal terčem neznámého hada. Plaz mladíka údajně kousl již osmkrát během jednoho měsíce. Rodina se po třetím útoku hada rozhodla, že syna přestěhují k příbuzným do sousední vesnice. Mladík ale tvrdí, že ho had vystopoval a znovu na něj zaútočil.

TIP: Bolestivý jackpot: Mladého Australana kousl pavouk do penisu. Již podruhé!

Mladík, který absolvoval několik ošetření, je podle lékaře fyzicky v pořádku a s největší pravděpodobností se tak nejedná o útoky jedovatého hada. Události posledních týdnů ale Yashraje silně traumatizovaly. Hoch podle lékaře i rodinných příslušníků žije v neustálém strachu, kdy přijde další hadí útok.

Rodina se obrátila na „zaklínače hadů“ a absolvovala několik bohoslužebních rituálů ve snaze odvrátit plazí pozornost. Pomoci rodině ale nedokázal ani přivolaný lovec hadů, který měl nebezpečného plaza vypátrat a zneškodnit.  

Reklama

  • Zdroj textu:

    India.com

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Zajímavosti

Kynutý houskový knedlík, jedna z klasických českých příloh k masu a omáčkám.

Historie

CAPSTONE na orbitě Luny

Vesmír

Sebevražda je 10. nejčastější příčinou úmrtí v USA. 

Věda

Pro vysoký vzrůst liliovníku a podzimní zbarvení listů jej v Americe někdy nazývají žlutý topol (Yellow Poplar). (foto: Wikimedia Commons, AndyScottCC BY-SA 4.0)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907