Italský mafián byl po 20 letech dopaden díky fotografiím na mapách Google

14.01.2022 - Zuzana Rychlá

Dlouhých 20 let se dařilo Gioacchinu Gamminovi unikat spravedlnosti. Na doživotí odsouzený člen italské mafie byl dopaden díky fotografiím na mapách Google

<p>Fotografie zachcující člena italské mafie Gioacchino Gammina. </p>

Fotografie zachcující člena italské mafie Gioacchino Gammina. 


Reklama

„Jak jste mě našli? Už 10 let jsem se neozval ani své rodině,“ takhle nějak prý zněla jedna z prvních otázek, kterou položil po svém dopadení odsouzený člen italské mafie Gioacchino Gammino zasahujícím policistům. 

Podle Nicoly Altiera, zástupce ředitele italské protimafiánské policejní jednotky (DIA) sehrála při dopadení uprchlého zločince klíčovou roli služba Google Street View. Právě ta totiž zachytila Gammina před španělským obchůdkem v Galapagaru. Další šetření (mimo jiné i na sociálních sítích) pak potvrdilo, že mužem na fotografii je skutečně hledaný Gammino.

TIP: Umělá inteligence dovede rozpoznat politické přesvědčení z Google Street View

Gioacchino Gammino se přitom dokázal vyhýbat spravedlnosti poměrně dlouho. V roce 2002 uprchnul z římského vězení Rebibbia a na téměř 20 let se po něm slehla zem. Změnil si jméno a ve španělském Galapagaru pracoval jako šéfkuchař.

Podle žalobce Francesca Lo Voi policisté rozhodně netráví svůj čas prohledáváním internetových map a pátráním po zločincích. Na Gammina je v tomto konkrétním případě upozornil pozorný svědek, který si všiml podoby zachyceného muže s hledaným zločincem.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907