Italský mafián byl po 20 letech dopaden díky fotografiím na mapách Google

14.01.2022 - Zuzana Rychlá

Dlouhých 20 let se dařilo Gioacchinu Gamminovi unikat spravedlnosti. Na doživotí odsouzený člen italské mafie byl dopaden díky fotografiím na mapách Google

<p>Fotografie zachcující člena italské mafie Gioacchino Gammina. </p>

Fotografie zachcující člena italské mafie Gioacchino Gammina. 


Reklama

„Jak jste mě našli? Už 10 let jsem se neozval ani své rodině,“ takhle nějak prý zněla jedna z prvních otázek, kterou položil po svém dopadení odsouzený člen italské mafie Gioacchino Gammino zasahujícím policistům. 

Podle Nicoly Altiera, zástupce ředitele italské protimafiánské policejní jednotky (DIA) sehrála při dopadení uprchlého zločince klíčovou roli služba Google Street View. Právě ta totiž zachytila Gammina před španělským obchůdkem v Galapagaru. Další šetření (mimo jiné i na sociálních sítích) pak potvrdilo, že mužem na fotografii je skutečně hledaný Gammino.

TIP: Umělá inteligence dovede rozpoznat politické přesvědčení z Google Street View

Gioacchino Gammino se přitom dokázal vyhýbat spravedlnosti poměrně dlouho. V roce 2002 uprchnul z římského vězení Rebibbia a na téměř 20 let se po něm slehla zem. Změnil si jméno a ve španělském Galapagaru pracoval jako šéfkuchař.

Podle žalobce Francesca Lo Voi policisté rozhodně netráví svůj čas prohledáváním internetových map a pátráním po zločincích. Na Gammina je v tomto konkrétním případě upozornil pozorný svědek, který si všiml podoby zachyceného muže s hledaným zločincem.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Z nových střel středního doletu Pershing II měli Sověti velké obavy. Na snímku Pershing II odpalovaný z vojenské základny White Sands Missile Range v Novém Mexiku, listopad 1982. (foto: U.S. National Archives, CC0)

Válka
Revue

Ve dvacátých letech bylo auto považováno za velký luxus. Stálo totiž zhruba 20 000 korun a tedy  zhruba stonásobek měsíční mzdy. (foto: Škoda Auto, CC0)

Historie

Následky virových infekcí jsou zřejmě zdrojem mnoha obtíží ve vyšším věku, včetně vyššího rizika vzniku Parkinsonovy nebo Alzheimerovy choroby. (foto: Shutterstock)

Věda

Cena za litr nejkvalitnějšího ručně vyráběného arganového oleje se může vyšplhat až k šesti tisícům korun. (foto: Unsplash, Chelsea shapouriCC0)

Zajímavosti

Vizualizace erupce na magnetaru. (ilustrace: NASA's Goddard Space Flight CenterCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907