Vědci tvrdí: Komu je přes třicet, už v hudbě nic nového neobjeví

Ve 30 letech se nám stává něco zvláštního s hudebním vkusem. Přestáváme poslouchat nové hudebníky a hudební žánry a spokojíme se s tím, co již známe

12.06.2018 - Stanislav Mihulka



Proč prarodiče stále poslouchají Elvise a rodiče nedají dopustit na Abbu? Zajímavý výzkum nedávno odhalil fenomén, který je za toto všechno zodpovědný. Pokud vám ještě nebylo třicet, připravte se na hudební paralýzu!

Britská služba pro streamování hudby Deezer nedávno uskutečnila průzkum mezi svými uživateli ve Velké Británii. U tisícovky z nich zjišťovali jejich hudební preference a zvyky při streamování hudby.

TIP: Hudba ovlivňuje naše utrácení v restauracích a obchodech

Když pak dali všechny výsledky dohromady, zjistili, že průměrně ve věku 30,5 u posluchačů dochází k něčemu, co nazvali „hudební paralýzou“. Lidé přestávají poslouchat nové hudebníky anebo hudební žánry a „zamrznou“ v tom, co poslouchali doposud.

Vědci říkají, že novým věcem v hudbě jsou nejvíce otevření teenageři, zejména ve věku od 11 do 14 let. Pak zájem lidí o novou hudbu pozvolna slábne a u většiny na sklonku dvacátých let života prakticky úplně vymizí.

  • Zdroj textu

    Business Insider

  • Zdroj fotografií

    CC0 Creative Commons


Další články v sekci