Roboti Boston Dynamics se s rokem 2020 rozloučili v tanečním rytmu

Nové video Boston Dynamics poprvé představuje spolupracující dvojici robotů Atlas

02.01.2021 - Stanislav MihulkaU tvůrců robotů Boston Dynamics jsme si už zvykli, že svou práci prezentují fantastickými videi. Jejich roboti na nich dělají pozoruhodné věci a připomínají nám, že jsme už nějakou dobu v 21. století. Nové video, v němž se loučí s rokem 2020 a vítají nadcházející rok 2021 je podle komentářů nejvíce impozantní ze všech, co jsme od nich viděli.

Na videu postupně tančí všichni klíčoví roboti Boston Dynamics v dnešní podobě, na klasický song „Do You Love Me?“. Hlavní slovo v celé show mají přitom dvounozí roboti Atlas, kteří jsou vůbec poprvé zachyceni na videu při spolupráci ve dvojici. Stále jde o prototypy, ale zároveň je na první pohled patrné, že od roku 2013, kdy na videozáběrech sotva chodili, urazili roboti Atlas ohromný kus cesty.

TIP: Humanoidní robot Atlas od Boston Dynamics se dal na parkour

Všichni roboti Boston Dynamics stojí za pozornost. Jen jediný z nich je ale v současné době dostupný na trhu. Čtyřnohý robotický šikula Spot se prodává za 75 tisíc dolarů (zhruba 1,5 milionu korun). Už jsme ho viděli pečovat o pacienty s covidem-19, pást ovce na Novém Zélandu nebo pracovat na norské ropné plošině. NASA navíc nedávno oznámila, že chtějí upravené Spoty poslat na Mars. Prý představují skvělou alternativu k robotickým roverům.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Boston Dynamics


Další články v sekci