Humanoidní robot Atlas od Boston Dynamics se dal na parkour

15.10.2018 - Stanislav Mihulka

Humanoidní robot Atlas opět potvrdil svou pozici nejvíce cool dvounohého robota současnosti

<p>Atlas řádí na bednách</p>

Atlas řádí na bednách


Reklama

Dvounohého humanoidního robota jménem Atlas vyvíjí americká společnost Boston Dynamics jako robotického záchranáře. Jeho následovníci by měli vyhledávat lidi v nesnázích a zachraňovat je. K tomu potřebují dobrou umělou inteligenci a také solidní pohyblivost a obratnost v komplikovaném terénu.

Atlas má k dispozici počítačové vidění a inteligenci, která ho řídí v reálném čase, stejně jako zdatně pohyblivé končetiny i tělo. Díky svým technologiím je Atlas jedním z nejpokročilejších a fyzicky nejschopnějších humanoidních robotů, jaké jsme zatím viděli.

TIP: Vylepšený robot Atlas od Boston Dynamics je rozeným běžcem

Boston Dynamics robota Atlase neustále vylepšují a přidávají mu nové dovednosti. Z nedávno zveřejněného videa je patrné, že v letošním roce robota naučili bravurnímu pohybu v náročném a pohyblivém terénu. Atlas se stal mistrem v parkouru. Je to teď každopádně nejpohyblivější robot svého druhu.

  • Zdroj textu:

    Boston Dynamics

  • Zdroj fotografií: Boston Dynamics

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Zajímavosti

Současný prototyp zpracuje 100 kg plastů za hodinu a vyrobí z nich 100 litrů ropy. V rafinerii následně ze syntetické ropy vznikají benzin, nafta a polymery.

Zajímavosti
Historie

Snímek malé části oblohy zachycuje několik tisíc galaxií

Vesmír

Pocházejí zabavené sloní kly z nedávno uloveného zvířete? Na to dá odpověď metoda zjišťující množství radiouhlíku v dané tkáni.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907