Humanoidní robot Atlas od Boston Dynamics se dal na parkour

15.10.2018 - Stanislav Mihulka

Humanoidní robot Atlas opět potvrdil svou pozici nejvíce cool dvounohého robota současnosti

<p>Atlas řádí na bednách</p>

Atlas řádí na bednách


Reklama

Dvounohého humanoidního robota jménem Atlas vyvíjí americká společnost Boston Dynamics jako robotického záchranáře. Jeho následovníci by měli vyhledávat lidi v nesnázích a zachraňovat je. K tomu potřebují dobrou umělou inteligenci a také solidní pohyblivost a obratnost v komplikovaném terénu.

Atlas má k dispozici počítačové vidění a inteligenci, která ho řídí v reálném čase, stejně jako zdatně pohyblivé končetiny i tělo. Díky svým technologiím je Atlas jedním z nejpokročilejších a fyzicky nejschopnějších humanoidních robotů, jaké jsme zatím viděli.

TIP: Vylepšený robot Atlas od Boston Dynamics je rozeným běžcem

Boston Dynamics robota Atlase neustále vylepšují a přidávají mu nové dovednosti. Z nedávno zveřejněného videa je patrné, že v letošním roce robota naučili bravurnímu pohybu v náročném a pohyblivém terénu. Atlas se stal mistrem v parkouru. Je to teď každopádně nejpohyblivější robot svého druhu.

  • Zdroj textu:

    Boston Dynamics

  • Zdroj fotografií: Boston Dynamics

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nikdy nekombinujte víc analgetik dohromady a nepolykejte další tabletu dřív než v povoleném odstupu.

Zajímavosti

Kněžna Jekatěrina Dašková byla blízkou přítelkyní carevny Kateřiny II. Veliké. Měla významnou roli při palácovém převratu v roce 1762, díky němuž Kateřina II. nastoupila na trůn.

Historie

Německý ovčák je známý svojí věrností, inteligencí a vyrovnaností. Intenzivní šlechtění ale vedlo k jeho značnému zatížení genetickými chorobami.

Věda
Vesmír

Jeden ze Západofríských ostrovů Ameland. Za odlivu je možné k němu dojít suchou nohou z pět kilometrů vzdáleného pobřeží Waddenzee.

Cestování

Německý člun S 204 se v květnu 1945 vzdává v britském přístavu Felixstowe.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907