Robopasáček: Čtyřnozí roboti Spot dostali dálkové ovládání a mohou pást ovce

Dálkově ovládaní roboti od Boston Dynamics nabízejí mnohem širší možnosti využití

21.05.2020 - Stanislav MihulkaPopulární tvůrci robotů Boston Dynamics neustále vylepšují svého čtyřnohého robota, který je známý pod jménem Spot. Nedávno se spojili s cloudovou softwarovou platformou pro robotické aplikace Rocos a společně vyvinuli pro roboty Spot sofistikované dálkové ovládání. Díky němu je možné ovládat Spoty odkudkoliv na světě.

Roboti Spot se postupně uplatňují v celé řadě profesí. V dubnu byli nasazeni v nemocnici v americkém Bostonu, kde pomáhali lékařům s péčí o pacienty nakažené pandemickou infekcí covid-19. Spoti se také již objevili v průmyslu, například při kontrole ropných zařízení anebo staveb. Vylepšení těchto robotů o možnost dálkového ovládání a propojování přes cloud teď ale dramaticky rozšiřuje možnosti, který tento pozoruhodný čtyřnohý robot nabízí.

TIP: Šikovný robot SpotMini otevírá dveře sobě i svým společníkům

Aby Boston Dynamics s Rocosem předvedli, jak Spot s dálkovým ovládáním funguje, nechali čtyřnohého robota pást ovce na farmě, která se nachází v zastrčené oblasti na Novém Zélandu. Operátoři robota přitom seděli ve Spojených státech. Dálkově řízení roboti by se mohli uplatnit nejen v průmyslu či zemědělství, ale také při řešení akutních problémů dnešní doby. Například nedávno v Singapuru testovali možné využití Spota ke sledování sociálního chování lidí v parcích. Když by lidé v parku nedodržovali potřebné vzdálenosti, robot Spot je na jejich chování důrazně upozornil.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Rocos


Další články v sekci