Robopasáček: Čtyřnozí roboti Spot dostali dálkové ovládání a mohou pást ovce

21.05.2020 - Stanislav Mihulka

Dálkově ovládaní roboti od Boston Dynamics nabízejí mnohem širší možnosti využití

<p>Spot řízený z USA pase ovce na odlehlé farmě na Novém Zélandu</p>

Spot řízený z USA pase ovce na odlehlé farmě na Novém Zélandu


Reklama

Populární tvůrci robotů Boston Dynamics neustále vylepšují svého čtyřnohého robota, který je známý pod jménem Spot. Nedávno se spojili s cloudovou softwarovou platformou pro robotické aplikace Rocos a společně vyvinuli pro roboty Spot sofistikované dálkové ovládání. Díky němu je možné ovládat Spoty odkudkoliv na světě.

Roboti Spot se postupně uplatňují v celé řadě profesí. V dubnu byli nasazeni v nemocnici v americkém Bostonu, kde pomáhali lékařům s péčí o pacienty nakažené pandemickou infekcí covid-19. Spoti se také již objevili v průmyslu, například při kontrole ropných zařízení anebo staveb. Vylepšení těchto robotů o možnost dálkového ovládání a propojování přes cloud teď ale dramaticky rozšiřuje možnosti, který tento pozoruhodný čtyřnohý robot nabízí.

TIP: Šikovný robot SpotMini otevírá dveře sobě i svým společníkům

Aby Boston Dynamics s Rocosem předvedli, jak Spot s dálkovým ovládáním funguje, nechali čtyřnohého robota pást ovce na farmě, která se nachází v zastrčené oblasti na Novém Zélandu. Operátoři robota přitom seděli ve Spojených státech. Dálkově řízení roboti by se mohli uplatnit nejen v průmyslu či zemědělství, ale také při řešení akutních problémů dnešní doby. Například nedávno v Singapuru testovali možné využití Spota ke sledování sociálního chování lidí v parcích. Když by lidé v parku nedodržovali potřebné vzdálenosti, robot Spot je na jejich chování důrazně upozornil.

  • Zdroj textu:

    Rocos

  • Zdroj fotografií: Rocos

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Používání nástrojů se stalo jedním z hnacích motorů rozvoje mozku. Rod Homo se naučil kontrolovat oheň možná už před 1,5 milionu let.

Zajímavosti
Vesmír

Marilyn Monroe s generálním prokurátorem USA Robertem F. Kennedym a prezidentem Johnem F. Kennedym na oslavě narozenin.

Historie
Zajímavosti

Anhinga africká (Anhinga rufa) žije v subsaharské Africe. Přezdívá se jí „hadí pták“, což neodráží potravní specializaci, ale dojem, který budí při lovu. Loví totiž tak, že má tělo zcela ponořené pod vodou a nad vodní hladinu ční pouze hlava a krk. Dlouhý krk, navíc zrcadlený ve vodní hladině, budí dojem hada. Anhingy mají na jídelníčku i vodní hady, ale jejich potravu tvoří převážně ryby, obojživelníci, vodní hmyz, korýši a měkkýši. 

Příroda

Mnozí připisují mizení letadel a lodí v bermudském trojúhelníku nadpřirozenu či mimozemšťanům.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907