Robopasáček: Čtyřnozí roboti Spot dostali dálkové ovládání a mohou pást ovce

21.05.2020 - Stanislav Mihulka

Dálkově ovládaní roboti od Boston Dynamics nabízejí mnohem širší možnosti využití

<p>Spot řízený z USA pase ovce na odlehlé farmě na Novém Zélandu</p>

Spot řízený z USA pase ovce na odlehlé farmě na Novém Zélandu


Reklama

Populární tvůrci robotů Boston Dynamics neustále vylepšují svého čtyřnohého robota, který je známý pod jménem Spot. Nedávno se spojili s cloudovou softwarovou platformou pro robotické aplikace Rocos a společně vyvinuli pro roboty Spot sofistikované dálkové ovládání. Díky němu je možné ovládat Spoty odkudkoliv na světě.

Roboti Spot se postupně uplatňují v celé řadě profesí. V dubnu byli nasazeni v nemocnici v americkém Bostonu, kde pomáhali lékařům s péčí o pacienty nakažené pandemickou infekcí covid-19. Spoti se také již objevili v průmyslu, například při kontrole ropných zařízení anebo staveb. Vylepšení těchto robotů o možnost dálkového ovládání a propojování přes cloud teď ale dramaticky rozšiřuje možnosti, který tento pozoruhodný čtyřnohý robot nabízí.

TIP: Šikovný robot SpotMini otevírá dveře sobě i svým společníkům

Aby Boston Dynamics s Rocosem předvedli, jak Spot s dálkovým ovládáním funguje, nechali čtyřnohého robota pást ovce na farmě, která se nachází v zastrčené oblasti na Novém Zélandu. Operátoři robota přitom seděli ve Spojených státech. Dálkově řízení roboti by se mohli uplatnit nejen v průmyslu či zemědělství, ale také při řešení akutních problémů dnešní doby. Například nedávno v Singapuru testovali možné využití Spota ke sledování sociálního chování lidí v parcích. Když by lidé v parku nedodržovali potřebné vzdálenosti, robot Spot je na jejich chování důrazně upozornil.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Rocos

  • Zdroj fotografií: RocosDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907