Reklama

Reklama

zvířata

Zatímco dnes nenesou zvířata z hlediska zákona za své činy morální odpovědnost, po dlouhá staletí tomu bylo jinak
Planeta masožravců
Planeta masožravců

Globální roční spotřeba masa za posledních 50 let neustále strmě roste: Ještě v roce 1963 se jednalo o 78 milionů tun, zatímco dnes je to už 308 milionů.

Věděli jste, že průměrný člověk konzumující maso za svůj život spořádá téměř dvojnásobek zvířecího osazenstva celé pražské zoo?
Je zebří srst bílá s černými pruhy, nebo naopak?
Medvědí útulek
Medvědí útulek

Pro zmlsané medvědy je útulek v Kuterevu jediná naděje na život (skoro) jako v divočině.

Chorvatsko – to není jen turisty milované pobřeží, ale také země pyšnící se divokou přírodou, kde najdeme i medvědy. Jak s nimi žít v klidu a míru se Chorvati (a nejen oni) učí v odlehlé vesničce Kuterevo
kočka
10 tisíc let soužití

Podle nálezů zavítaly kočky do lidských osad již před deseti tisíci lety.

Ačkoliv se kočky na své evoluční cestě lidem v mnohém přizpůsobily, v jistém ohledu zůstávají neochvějně zajedno se svými divokými předky – v nezávislém a samotářském životě.
Americko-britské vztahy byly ve druhé polovině 19. století kvůli územním sporům natolik vyhrocené, že k rozpoutání války stačilo jedno zastřelené prase – tedy téměř
Měsíc, týden a jeden den - přesně tak dlouho trvala v roce 1932 válka proti pštrosům a Austrálie ji projela na celé čáře
Jeden z Boeingů 777 ruských aerolinek získal neobvyklou výzdobu. Čumák letadla zdobí tvář kriticky ohroženého levharta mandžuského. Počet těchto šelem ve volné přírodě se odhaduje na pouhých 80 jedinců a 176 dalších žije v zajetí.
Záškodnická lasice
Záškodnická lasice

Velký hadronový srážeč LHC je jedním z největších vědeckých experimentů v lidské historii. Toto monumentální zařízení dokázala vyřadit jediná drobná šelma.

I zvířata mají své muzeum celebrit. Nachází se v Rotterdamu a je domovem opravdových hrdinů okamžiku
Údery života
Údery života

Od narození až po okamžik skonu udeří srdce průměrně 1 500 000 000×. Rozdíl v reálné délce života tak spočívá spíš v tom, jak rychle srdce bije.

Délku života většiny savců – od slonů až po rejsky – lze skutečně jistým způsobem měřit počtem úderů jejich srdce, který se napříč druhy překvapivě shoduje

Stránky

Reklama

Přihlásit se k odběru RSS - zvířata