Reklama


Úsměv prosím: Zrcadlo, které funguje jen když se do něj usmíváte

13.11.2017 - Zuzana Rychlá

Speciální zrcadlo určené primárně pro pacienty trpící rakovinou zobrazí tvář jen pokud se do něj usmíváte. Jeho cena už tak veselá není

Speciální zrcadlo od tureckého průmyslového designéra Berka İlhana je vlastně geniálně jednoduché. Tvoří ho zařízení podobné tabletu, s vestavěnou kamerou a inteligentní zrcadlovou vrstvou. Ta je aktivována, jakmile příslušný software detekuje ve tváři úsměv. Zařízení je vyvinuté primárně pro pacienty trpící rakovinou, pro které je podle Berka İlhana každá dávka optimismu a radosti mimořádně důležitá. Mimika naší tváře má přitom na naše vlastní pocity zásadní vliv.

Radost bohužel nebudí cena zařízení – zaváděcí ceny se pohybují mezi dvěma a třemi tisíci dolary (v přepočtu 43 až 64 tisíce korun). Nicméně İlhan doufá, že by cenu mohla výrazně srazit kampaň na crowdfundingovém portálu Kickstarter.

  • Zdroj textu: Slate, CNN, berkilhan.com
  • Zdroj fotografií: berkilhan.com

ReklamaReklama

Aktuální články

Vizualizace zachycuje první známou mezihvězdnou planetku `Oumuamua. Získaná měření naznačují, že `Oumuamua je nejspíš husté, pravděpodobně kamenné nebo dokonce kovové 400 metrů dlouhé těleso, jeho povrch má temně červenou barvu a není pokryt ledem.

Vesmír

Pennsylvania Avenue, Washington (1900 a 2013)

Zajímavosti

Snímek z prosince 1969 zachycuje Mansona během eskorty k předběžnému slyšení u soudu.

Revue

Po elektrických automobilech přicházejí na řadu elektrické náklaďáky

Věda

Obsluha 40mm kanonu Bofors vyhlíží v létě 1944 v Normandii letouny nepřítele

Válka

Vlky, kteří dřív ohrožovali dobytek, lovci v Yellowstonském parku zcela vyhubili – načež došlo k výrazným výkyvům v ekosystému.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907