Bohatá londýnská čtvrť je oficiálně nejlepším místem k životu v Británii

Richmond nad Temží – jedna z nejbohatších londýnských čtvrtí je letošním vítězem žebříčku mapujícího nejšťastnější místa k životu ve Velké Británii.

07.12.2023 - Martin ReichmanRichmond nad Temží, kde se nachází největší londýnský královský park a špičkové turistické atrakce, jako je palác Hampton Court, zpopularizoval americký komediální televizní seriál Ted Lasso.

Každoroční průzkum realitního webu Rightmove, kterého se zúčastnilo více než 26 000 lidí, ukázal, že k subjektivnímu pocitu štěstí nejvíce přispívá vnímání „hrdosti, sounáležitosti a komunity“. Klíčovým ukazatelem, který přispívá k pocitu štěstí, patří podle realitního webu přístup obyvatel k zeleni a přírodě.

Exkluzivní čtvrť plná zeleně

Je to za posledních 12 let poprvé, kdy se londýnská lokalita dostala na první místo v žebříčku „Happy at Home Index“. Na druhém místě se letos umístil Winchester v hrabství Hampshire a na třetí pozici město Monmouth ve Walesu. V loňském roce zvítězilo cornwallské přímořské město St Ives a v roce 2021 se na prvním místě umístil Hexham v Northumberlandu.

Podle společnosti Rightmove činí průměrná nabídková cena nemovitostí v této čtvrti, která je oblíbená mezi bohatými a slavnými, téměř milion liber, což je bezmála třikrát více než průměrná cena ve Velké Británii (362 000 liber, v přepočtu zhruba 10 milionů korun). V Richmondu mají své domy takové celebrity jako Mick Jagger, Brad Pitt, David Attenborough nebo třeba televizní moderátorka a modelka Holly Willoughby.

Kromě bujné zeleně a rozlehlých parků se ve čtvrti nachází také 6,6 km dlouhá pěší trasa podél řeky Temže přes Twickenham do Kingstonu. Podle realitního makléře Tima Bannistera letošní výsledky „ukazují, že obyvatelé si i nadále cení bydlení v blízkosti zeleně a přírodních krás, což jsou atributy, které se během pandemie staly ještě důležitějšími“. Potěšení z úspěchu v žebříčku vyjádřil i londýnský starosta Sadiq Khan.


Další články v sekci