Nová verze čínského aerotaxi EHang je požárním letounem rychlé reakce

05.08.2020 - Stanislav Mihulka

Autonomní požární dron EHang 216F bude zasahovat u požárů výškových budov ve městech

<p>EHang 216F předvádí hašení požáru ve výškové budově.</p>

EHang 216F předvádí hašení požáru ve výškové budově.


Reklama

Čínská společnost EHang patří mezi nejznámější výrobce aerotaxíků a dronů, které slouží k přepravě pasažérů či nákladu. Teď firma představila novou variantu svého úspěšného dronu EHang 216F, která rozšiřuje možnosti využití stroje i pro hašení požárů. Dron, který původně sloužil k dopravě lidí, se v této variantě stal autonomním. Je určený především k rychlým zásahům ve vysokých budovách, které může hasit v okruhu 5 kilometrů od své základny.

EHang 216F může nést při jednom operačním letu až 150 litrů hasící pěny a 6 hasících pum. Dron má k dispozici kameru, s jejíž pomocí lokalizuje oheň. Když dorazí na místo požáru budovy, tak s využitím laserového naváděcího systému prorazí případné okno, svrhne hasící pumy, a pak použijí hasící pěnu.

TIP: Dvojice autonomních robotů pomůže hasičům s riskantními požáry

V Číně je v dnešní době mnoho vysokých budov. V roce 2019 v Číně propuklo asi 233 tisíc hlášených požárů, z nichž se téměř 7 tisíc odehrálo ve výškových budovách. Hasit takové požáry je vždy obtížné a často je také problematické se k nim dostat, protože se nacházejí v rušných centrech měst. Autonomní požární dron to má mnohem snazší. Létá až do výšky 600 metrů, čímž by měl zvládnout velkou většinu požárů ve výškových budovách.

Reklama

  • Zdroj textu:

    EHang

  • Zdroj fotografií: EHang



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

 Jak dostát svým závazkům? Pomůže vhodná strava, nebo je nutno přikročit k razantnějším úpravám? (ilustrace: Midjourney AI, CC0)

Historie

Pitva mumifikovaného bizona ze Sibiře, odborníky ze Severovýchodní federální univerzity v Jakutsku. (foto: NEFU Press Service, Svetlana PavlovaCC BY-SA 4.0)

Věda

Z nacisty obsazeného Československa odešel Emil Boček v 16 letech. Zúčastnil se bojů o Francii, poté v Británii vstoupil do RAF, kde působil jako mechanik. Letecký výcvik absolvoval v Kanadě a od roku 1944 se v řadách československé 310. stíhací perutě v britském letectvu na spitfirech účastnil vzdušných bojů. (foto: Profimedia)

Válka

Uran a jeho měsíce zřejmě skrývají nejedno tajemství. (foto: Wikimedia Commons, NASACC0)

Vesmír
Revue

Článek zpochybňující zavedené představy o tradicích italské gastronomie vzbudil v Itálii velký ohlas. (foto: Unsplash, amirali mirhashemianCC0)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907