Dvojice autonomních robotů pomůže hasičům s riskantními požáry

Firefighting Robot System by mohl hasit dramatické požáry v ropných závodech a na podobných místech

27.03.2019 - Stanislav Mihulka 

Japonská společnost Mitsubishi Heavy Industries už má svoje zkušenosti s vývojem robotů pro náročná prostředí a dějiště různých katastrof. Jejich roboti se objevili v troskách jaderné elektrárny ve Fukušimě a jsou mezi nimi i specialisté na práci v prostředí plném nebezpečného plynu.

Teď Mitsubishi Heavy Industries postavili párek autonomních robotů hasičů. Pracují jako tým a měli by být nasazováni do situací, kdy je požár příliš nebezpečný pro lidské hasiče, jako jsou divoké požáry ropných závodů. Water Cannon Robot je prostě robotické vodní dělo, které vypálí 4 tisíce litrů vody anebo pěny za minutu. Jeho parťákem je Hose Extension Robot, který pro vodní dělo obsluhuje 300 metrů přídavné požární hadice.

TIP: Dálkově řízený robotický hasič WALK-MAN si poradí s nebezpečným požárem

Oba dva tito roboti tvoří společně s průzkumným robotem a řídicím systémem kompletní Firefighting Robot System. Roboti mají k dispozici GPS navigaci a laserové senzory, s jejichž pomocí se při hašení sami navigují. Zatím není jasné, kdy bude Firefighting Robot Systém k dispozici na trhu. Nedávno ho ale představili veřejnosti na půdě japonského institutu National Research Institute of Fire and Disaster v Tokiu. 


Další články v sekci