Reklama


Proslulý nápis Hollywood se přes noc změnil na Hollyweed

02.01.2017 - redakce 100+1

Překvapením začal vstup do roku 2017 pro obyvatele kalifornského města andělů. Proslulý nápis Hollywood se přes noc změnil na Hollyweed.

Žertík neznámého vtipálka souvisí se změnou zákonů povolujících v Kalifornii rekreační užívání marihuany. Zatímco anglické „wood“ odkazuje na les či háj, slovíčko „weed“ je používáno jako výraz pro marihuanu.

Nejde o první změnu, kterou legendární nápis prodělal. Původní nápis z roku 1923 zněl Hollywoodland. V roce 1978 byl kvůli značné zchátralosti restaurován a z Hollywoodland zbylo jen Hollywood. Nápis se také několikrát stal terčem vtipálků – v souvislosti s velikonočními svátky byl v 70. letech upraven na Holywood, a ani nejnovější úprava není úplně původní. Nápis Hollyweed se na jižním svahu kopce Mount Lee objevil již v roce 1976.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Twitter

ReklamaReklama

Aktuální články

Vizualizace zachycuje první známou mezihvězdnou planetku `Oumuamua. Získaná měření naznačují, že `Oumuamua je nejspíš husté, pravděpodobně kamenné nebo dokonce kovové 400 metrů dlouhé těleso, jeho povrch má temně červenou barvu a není pokryt ledem.

Vesmír

Snímek z prosince 1969 zachycuje Mansona během eskorty k předběžnému slyšení u soudu.

Revue

Po elektrických automobilech přicházejí na řadu elektrické náklaďáky

Věda

Obsluha 40mm kanonu Bofors vyhlíží v létě 1944 v Normandii letouny nepřítele

Válka

Na penzi pobýval Metternich střídavě ve Vídni a v Čechách

Historie

Na exoplanetě 55 Cancri e dosahují teploty k 2 300 °C. Její atmosféra přesto obsahuje dusík, vodní páru a kupodivu i kyslík.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907