5 nejlepších městských parků v Evropě

Říká se jim zelené plíce města. Svůj park nebo zahrady, kde můžete na chvíli utéct před ruchem velkoměsta, má každý velký evropský hráč. Nadechněte se jara s CK Radynacestu.cz, zájezdy pro skutečné cestovatele.
1. Buen Retiro park v Madridu

Jeden z nejrozsáhlejších parků v Madridu najdete blízko centra, nedaleko muzea Prado. Pyšní se množstvím historických budov včetně paláce krále Alfonse XII. s kolonádou a sochou vladaře. Palác stojí vedle rozlehlého jezera a v zahradách najdete i populární fontánu Padlého anděla z roku 1922, která symbolizuje Lucifera padajícího z nebes. 

Tip na zájezd: To nejlepší z Madridu + FLAMENCO letecky z Prahy (24. 5. – 28. 5. 2019) od 17 490 Kč.

Rada průvodkyně: „Půjčte si v Buen Retiru lodičku a zaposlouchejte se do tónů živé hudby,“ doporučuje Dagmar Sedláčková, průvodkyně CK Radynacestu.cz

2. Phoenix park v Dublinu

Obrovský park Phoenix se rozkládá na území větším než 7 km² a patří svou rozlohou mezi největší v Evropě. Veřejnosti slouží už od 17. století. Třetinu parku zabírají stromy, v létě je tak příjemným úkrytem před ostrým sluncem. Na území parku najdete mnoho historických budov a monumentů, dublinskou zoo i rezidenci irského prezidenta. Volně se tu prochází lesní zvěř, nejtypičtějšími objekty fotoaparátů jsou daňci.

Tip na zájezd: To nejlepší z Dublinu + GLENDALOUGH + POWERSCOURT letecky z Prahy (19. 6. – 22. 6. 2019) od 15 990 Kč.

3. Villa Borghese v Římě

Na ploše 80 hektarů můžete navštívit zahrady v anglickém stylu, množství památek, muzeí i atrakcí. Historie tohoto místa sahá až do roku 1605. Asi největším lákadlem je ale galerie umístěná přímo ve Ville Borghese, do které doporučujeme rezervovat vstupenku dopředu. Z centra je oblíbená relaxační zóna místních dobře dostupná. Po prohlídce Říma, proslulého svým divokým způsobem života, se stane ideálním útočištěm i pro vás.

Tip na zájezd: To nejlepší z Říma + ANTICKÁ OSTIE letecky z Prahy (22. 5. – 26. 5. 2019) od 16 990 Kč.

4. Vondelpark v Amsterdamu

Je nejslavnějším parkem v celém Holandsku (ročně má přes 10 milionů návštěvníků), to mu ale na kráse neubírá. Najdete jej v samém srdci města. Pozoruhodné je, že jeho historie sahá jen do poloviny 19. století, kdy si obyvatelé města uvědomili jeho nezbytnost. Nazývá se po holandském básníkovi, jehož třímetrová socha park zdobí. Během letních prázdnin tu probíhají divadelní představení zdarma a s dětmi si užijete den zábavy na prolézačkách.

Tip na zájezd: To nejlepší z Amsterdamu + HAAG letecky z Prahy (13. 6. – 17. 6. 2019) od 19 990 Kč.

5. Skanzen ve Stockholmu

Stockholmský Skanzen není typickým městským parkem, ale spíše muzeem pod širým nebem. V roce 1891 jej založil Arthur Hazelius s úmyslem zachránit švédskou lidovou kulturu. Nechal rozebrat 150 typických selských stavení včetně interiéru a vše nechal znovu postavit na ostrově Djurgården. Ve Stockholmu tak dnes můžete mimo staveb obdivovat i severská zvířata (soby, losy, medvědy) nebo díla lidové tvorby, vhodné jako suvenýry. 

Tip na zájezd: To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA letecky z Prahy (12. 6. – 16. 6. 2019) od 15 990 Kč.

Další články a zajímavé tipy najdete na: www.radynacestu.cz/inspirace

Více INSPIRACE pro cestovatele, chutných specialit, autentických fotografií a nabídku zájezdů na rok 2019 najdete v novém katalogu. Ke stažení zdarma na wwww.radynacestu.cz/katalog.  

  • Zdroj textu

    Komerční prezentace CK Radynacestu

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci